Aktualizacja: 22.03.2025 17:45 Publikacja: 15.12.2023 11:20
Natalia Madaj
Campy to dla młodzieży okazja, żeby trenować z wybitnymi olimpijczykami
Foto: PKOl
To już trzecie takie wydarzenie organizowane przez Polski Komitet Olimpijski (PKOl). Dwa poprzednie odbyły się w listopadzie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Młodzież w czasie obozów może nie tylko doskonalić umiejętności sportowe, ale także - a może przede wszystkim - czerpać inspirację od olimpijczyków.
- Program każdego campu jest wypełniony spotkaniami oraz treningami. Dzieci mają okazję poznać dyscypliny, których, być może, do tej pory nie miały okazji spróbować - mówi dyrektor działu kultury i edukacji olimpijskiej PKOl Katarzyna Deberny.
Władze Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) przygotowały projekt zmian w statucie, który miał wydłużyć kadencję prezesa z czterech do ośmiu lat. To się jednak nie wydarzy. - Będzie autopoprawka - zapowiada sekretarz generalny Marek Pałus.
Polski Komitet Olimpijski (PKOl) zajął stanowisko w sprawie decyzji o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Jest ono dość oszczędne.
Uczniowie pięciu szkół wyłonionych w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl biorą udział w Olimpijskich Campach Fair Play. To obozy podczas których uczestnicy mogą doskonalić umiejętności sportowe i czerpać inspiracje od polskich olimpijczyków.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Będzie nowy mikrolas w Gdańsku, a w Krakowie las powstanie przy ul. Węgrzeckiej. Wspólne sadzenie drzew przez mieszkańców w obu miastach zaplanowano na sobotę.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Agencja Moody’s poinformowała o zakończeniu okresowego przeglądu ratingu Polski. Ocena znajduje się na poziomie A2 dla długoterminowego długu i ma stabilną perspektywę.
Rząd ma szansę stworzyć unikalny model wzmocnienia odporności społecznej na różne zagrożenia, nie tylko ze wschodu. Kluczem jest edukacja.
Nowa edycja programu Czyste Powietrze ma zwiększyć jego efektywność i transparentność. „Zapewniamy, że stanie się on bardziej dostępny dla tych, którzy najbardziej go potrzebują, a dofinansowanie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – mówi Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Straty Moskwy na froncie są tak przerażające, a postęp tak mały, że nawet gdyby Kreml poświęcił wszystkich Rosjan, i tak nie wystarczy ich, aby przejąć kontrolę nad całym państwem ukraińskim - mówi Camille Grand, zastępca sekretarza generalnego NATO w latach 2016–2022.
Oceniając swojego wroga, nie sądź po jego intencjach, ale po jego możliwościach do tego, by cię zaatakować – tak mówią Izraelczycy o swoich nieprzyjaciołach. Czy nie powinniśmy brać z nich przykładu?
Ochrona danych medycznych to już nie tylko kwestia regulacji, ale „być albo nie być” dla sektora ochrony zdrowia. Podmioty, które zignorują zagrożenia cybernetyczne i wymagania unijne, mogą nie przetrwać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas