To już trzecie takie wydarzenie organizowane przez Polski Komitet Olimpijski (PKOl). Dwa poprzednie odbyły się w listopadzie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Młodzież w czasie obozów może nie tylko doskonalić umiejętności sportowe, ale także - a może przede wszystkim - czerpać inspirację od olimpijczyków.
- Program każdego campu jest wypełniony spotkaniami oraz treningami. Dzieci mają okazję poznać dyscypliny, których, być może, do tej pory nie miały okazji spróbować - mówi dyrektor działu kultury i edukacji olimpijskiej PKOl Katarzyna Deberny.
Czytaj więcej
Władze Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) przygotowały projekt zmian w statucie, który miał...
Plan obozu w Cetniewie obejmuje m.in. treningi wioślarskie, koszykarskie oraz pływackie, zajęcia z psychologiem czy lekcje "Fair play i Ty". Uczestników czekają także inne atrakcje, jak koncert czy ognisko. - Odwiedzą nas ponadto wybitne olimpijki, które opowiedzą o swoim życiu, karierach, osiągnięciach - mówi Deberny.
Uczestników campów wyłoniono w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, w którym udział wzięło 709 szkół z całej Polski. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie relacji z biegu. Spośród czterystu nadesłanych prac kapituła wybrała pięć. To szkoły podstawowe w Cierchach, Strzegocinie, Kozienicach (nr 3) oraz Kobiernicach i Izabelinie.