Młodzież czerpie od olimpijczyków

Uczniowie pięciu szkół wyłonionych w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl biorą udział w Olimpijskich Campach Fair Play. To obozy podczas których uczestnicy mogą doskonalić umiejętności sportowe i czerpać inspiracje od polskich olimpijczyków.

Publikacja: 01.12.2023 12:44

Pierwszą edycję Olimpijskich Campów Fair Play ugościł Szczyrk

Pierwszą edycję Olimpijskich Campów Fair Play ugościł Szczyrk

Foto: Honest Media

Łącznie w listopadzie oraz grudniu takie wydarzenia zaplanowano trzy. Pierwszy ugościł Centralnym Ośrodku Sportu (COS) w Szczyrku, kolejny rozpocznie się w tym samym miejscu 1 grudnia, a ostatni w dniach 13-18 grudnia zorganizuje COS Cetniewo-Władysławowo. Pomysłodawcą cyklu jest Polski Komitet Olimpijski (PKOl).

- Upowszechnianie idei olimpijskiej i szerzenie wartości olimpizmu wpisuje się w naszą misję. Dzieci, oprócz spotkań i treningów ze sportowcami, mają też w planach warsztaty psychologiczne oraz edukacyjne i zajęcia integracyjne, podczas których poznają sześć dyscyplin wśród których są m.in. pływanie, koszykówka, lekka atletyka, wioślarstwo czy siatkówka - mówi dyrektor działu kultury i edukacji olimpijskiej PKOl Katarzyna Deberny.

Czytaj więcej

Igrzyska olimpijskie. Takich emocji dawno nie było

Uczestników campów wyłoniono w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl. Wzięło w nim udział 709 szkół. Zadaniem uczniów było przygotowanie relacji z biegu. - Trafiło ich do nas 411, stąd kapituła miała trudny wybór. Wybraliśmy pięć najbardziej interesujących, które pokazały zaangażowanie oraz integrację społeczności szkolnej, a także kreatywność uczniów i nauczycieli oraz radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku - mówi Deberny.

Udział w campach biorą uczniowie ze szkół podstawowych w Cierchach, Strzegocinie, Kozienicach (nr 3) oraz Kobiernicach i Izabelinie. Spotkają się w ich trakcie m. in. z wioślarkami Natalią Madaj i Agnieszką Kobus-Zawojską, biathlonistką Weroniką Nowakowską, pięściarką czy łyżwiarzem Konradem Niedźwiedzkim. Większość to medaliści igrzysk olimpijskich, Madaj w Rio de Janeiro (2016) sięgnęła po złoto.

- Idea olimpizmu i wartości olimpijskie są czymś, co powinno być istotne w życiu każdego człowieka, nie tylko sportowca. To bardzo ważne, że młodzi ludzie mają okazję poznać olimpijski świat - mówi Niedźwiedzki, a Kobus-Zawojska dodaje: - Na zawodniku, który spełnia swoje marzenia i osiąga najważniejsze sukcesy, niejako ciąży obowiązek, by zachęcać młodzież do uprawiania sportu. Cieszę się, że odbywają się takie akcje.

Sport
Igrzyska olimpijskie. Takich emocji dawno nie było
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sport
55. Nagroda Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czas na zgłoszenia
Sport
Hanna Chojnicka i Jacek Bierkowski z nagrodą Międzynarodowego Komitetu Fair Play
Sport
Paryż przed igrzyskami olimpijskimi pozbywa się bezdomnych? Aktywiści oburzeni
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
Pomruk rewolucji. Mistrzowie z Paryża po raz pierwszy dostaną pieniądze za złoto