Łącznie w listopadzie oraz grudniu takie wydarzenia zaplanowano trzy. Pierwszy ugościł Centralnym Ośrodku Sportu (COS) w Szczyrku, kolejny rozpocznie się w tym samym miejscu 1 grudnia, a ostatni w dniach 13-18 grudnia zorganizuje COS Cetniewo-Władysławowo. Pomysłodawcą cyklu jest Polski Komitet Olimpijski (PKOl).
- Upowszechnianie idei olimpijskiej i szerzenie wartości olimpizmu wpisuje się w naszą misję. Dzieci, oprócz spotkań i treningów ze sportowcami, mają też w planach warsztaty psychologiczne oraz edukacyjne i zajęcia integracyjne, podczas których poznają sześć dyscyplin wśród których są m.in. pływanie, koszykówka, lekka atletyka, wioślarstwo czy siatkówka - mówi dyrektor działu kultury i edukacji olimpijskiej PKOl Katarzyna Deberny.
Czytaj więcej
Reprezentacja Polski 250 dni przed imprezą w Paryżu ma kilkunastu kandydatów do medali i choć niełatwo będzie poprawić wyniki z Tokio, to emocji powinno być więcej.
Uczestników campów wyłoniono w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl. Wzięło w nim udział 709 szkół. Zadaniem uczniów było przygotowanie relacji z biegu. - Trafiło ich do nas 411, stąd kapituła miała trudny wybór. Wybraliśmy pięć najbardziej interesujących, które pokazały zaangażowanie oraz integrację społeczności szkolnej, a także kreatywność uczniów i nauczycieli oraz radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku - mówi Deberny.
Udział w campach biorą uczniowie ze szkół podstawowych w Cierchach, Strzegocinie, Kozienicach (nr 3) oraz Kobiernicach i Izabelinie. Spotkają się w ich trakcie m. in. z wioślarkami Natalią Madaj i Agnieszką Kobus-Zawojską, biathlonistką Weroniką Nowakowską, pięściarką czy łyżwiarzem Konradem Niedźwiedzkim. Większość to medaliści igrzysk olimpijskich, Madaj w Rio de Janeiro (2016) sięgnęła po złoto.