Aktualizacja: 11.12.2024 07:00 Publikacja: 25.11.2023 09:57
Trofeum Fair Play PKOl projektu Krystiana Jarnuszkiewicza
Foto: fot. PKOl
Została ona ustanowiona 55 lat temu m. in. przez redaktora "Sztandaru Młodych" Tadeusza Olszańskiego, który w 1963 roku przeprowadził wywiad z brązowym (1956) i srebrnym (1960) medalistą olimpijskim Zbigniewem Pietrzykowskim. Polski pięściarz został uznany przez redakcję „Dżentelmenem Sportu” jako zawodnik, który moralność walki sportowej przedkłada nad bezwzględne zwycięstwo.
Olszański podsumował wówczas postawę pięściarza tak: "Fair play w sporcie jest niezbędne w równej mierze, jak sport dla życia", a Pietrzykowski dodał, że fair play nie ma znaczenia, jeśli zawodnikiem nie kieruje pasja w życiu. Obaj już nie żyją, lecz te uniwersalne treści nadal motywują do działania na rzecz pielęgnowania moralności w sporcie.
Reprezentacja Polski 250 dni przed imprezą w Paryżu ma kilkunastu kandydatów do medali i choć niełatwo będzie poprawić wyniki z Tokio, to emocji powinno być więcej.
Rok temu 13-letnia żeglarka Hania Chojnicka odbierała nagrodę Klubu Fair Play PKOl, kilka dni temu w Budapeszcie otrzymała dyplom od Międzynarodowego Komitetu Fair Play za wzorowy czyn czystej gry. Młodzi potrafią.
Adidas oraz BIZUU ubiorą w najbliższych latach polskich olimpijczyków. Lista partnerów i sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), który kiedyś uznawano jedynie za ekskluzywne biuro podróży, od kwietnia tylko rośnie.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Zmiany w programie Czyste Powietrze są konieczne
Związanie oceną prawną sądu wyklucza możliwość zwrócenia się przez organ interpretacyjny, ponownie rozpoznający sprawę, o wydanie opinii klauzulowej.
Na postanowienie w sprawie dodatkowego opisu i oszacowania wartości nieruchomości z art. 110u § 2 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji przysługuje zażalenie.
Wniesienie infrastruktury komunalnej do spółki gminnej rodzi wiele wątpliwości interpretacyjnych w zakresie opodatkowania VAT. Przełomowy wyrok WSA w Gdańsku może jednak wskazywać kierunek zmian w podejściu do tej problematyki.
Opinia szefa KAS w zakresie ewentualnego nadużycia prawa, w kontekście postępowań interpretacyjnych, co do zasady, nie ma charakteru wiążącego.
– Prezes Glapiński złamał naszą dżentelmeńską umowę, abyśmy trzymali się marca 2025 r. jako początku dyskusji o obniżkach stóp procentowych. Nie wiem, dlaczego to zrobił – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” dr Ludwik Kotecki, członek RPP.
Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił we wtorek największe w historii wsparcie dla europejskiego rolnictwa. Sam EBI daje na tanie pożyczki 3 mld euro, ale w całej akcji instytucji europejskich do rolników w trzy lata trafi 8,4 mld euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas