Aktualizacja: 07.11.2024 17:13 Publikacja: 04.03.2023 17:09
Karsten Warholm
Foto: OZAN KOSE / AFP
Korespondencja ze Stambułu
Rosjan na dworze królowej sportu nie ma od lat, bo World Athletics jako jedyna międzynarodowa federacja podeszła poważnie do istniejącego tam zorganizowanego systemu dopingowania sportowców. Przed napaścią na Ukrainę prawo startu w zawodach miało jedynie wąskie grono zawodników zakwalifikowanych do grupy ANA - atletów neutralnych. Biegali i skakali, ale bez flagi, hymnu oraz barw narodowych. Dziś na stadionach i w halach nie ma ich w ogóle.
Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów. - Jestem szczęśliwa, bo miałam być trzecia, a brązu nie chciałam - mówi nasza sprinterka. Polacy w sobotę zdobyli w Stambule dwa medale.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Armand Duplantis sześć razy pobił rekord świata w skoku o tyczce i wyrasta na postać, której lekkoatletyka potrzebowała po odejściu Usaina Bolta, choć Szwed jest raczej grzecznym chłopakiem z sąsiedztwa.
- Adrianna Sułek imponuje charakterem. Na mecie biegu właściwie umarła. To także zdolność. Sportowcy, którzy potrafią tak robić, będą w przyszłości wielcy - mówi „Rz” była rekordzistka świata w pięcioboju Natalija Dobrynska. Polka zdobyła srebro halowych mistrzostw Europy.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Polska polityka jest podobna do amerykańskiej. Wyniki wyborów w USA wpłyną więc na scenę polityczną w Polsce, ale jeśli zapomni się o różnicach, można wiele politycznie stracić.
W najnowszym odcinku podcastu "Rzecz w tym" poruszamy temat wpływów biznesowych, które mogą odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu nowej administracji Donalda Trumpa. Gościem prowadzącej jest Hubert Kozieł, dziennikarz ekonomiczny, który dzieli się analizą interesów finansowych i politycznych, jakie mogą stać za reelekcją Trumpa.
Wybitna reżyserka niezwykle spokojnym, ale i pełnym bezradności głosem, mówiła na współKongresie Kultury w Warszawie o klientyzmie artystów, strachu i zastraszaniu – także w kontekście sytuacji w PISF.
Szef BBN Jacek Siewiera ujawnił, że PSL go sonduje jako swojego kandydata w wyborach prezydenckich. A kanclerz Otto von Bismarck mawiał: „Ludzie nie powinni wiedzieć, jak się robi kiełbasę i politykę”. Jeśli więc nagle ktoś uchyla rąbek tajemnicy, jest to interesujące, bo zapewne ma w tym jakiś cel.
Nie kojarzę żadnych cytatów z okresu rządu Donalda Tuska krytycznych wobec Donalda Trumpa - mówił na konferencji prasowej szef MSZ Radosław Sikorski.
Gianni Infantino pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich, bo uważa go za przyjaciela – nie tylko futbolu. Mundial będzie dla ich relacji poważną próbą.
Iga Świątek pokonała 6:1, 6:0 w ostatnim meczu fazy grupowej WTA Finals Riyadh rezerwową Darię Kasatkinę. Czeka teraz na wynik drugiego spotkania Coco Gauff – Barbora Krejcikova, które zdecyduje, czy zagra w półfinale.
Zwycięstwo Donalda Trumpa uświadamia nam dwie kwestie. Po pierwsze, laicyzacja, która jest faktem, wpływa na politykę, ale, po drugie, wcale nie rozstrzyga sporów cywilizacyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas