Aktualizacja: 23.01.2025 04:42 Publikacja: 12.08.2024 10:39
Daria Pikulik głośno mówiła o problemach w trakcie przygotowań do igrzysk
Foto: REUTERS/Agustin Marcarian
Igrzyska zakończyły się w niedzielę. Polscy sportowcy zdobyli 10 medali, w tym jeden złoty. To najgorszy wynik od Aten w 2004 roku, ale nie odbiegający od występów Biało-Czerwonych w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), kiedy wywalczyli 11 medali. Trzy lata temu w Tokio było aż 14 medali, ale było to odstępstwo od reguły.
Za przygotowania do igrzysk reprezentantów Polski odpowiadają związki sportowe. Każda z federacji środki na ten cel otrzymuje przede wszystkim z budżetu państwa, czyli z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Także Polski Komitet Olimpijski (PKOl) jest finansowany, choć nie tylko, ze źródeł ministerialnych.
Natalia Partyka, polska tenisistka stołowa, zdobyła srebrny medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu. W finale singla Polka przegrała z Australijką Qian Yang 0:3.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, polscy tenisiści stołowi, zdobyli złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w deblu w kategorii MD18.
Róża Kozakowska, która w piątek obroniła złoty medal igrzysk paraolimpijskich w rzucie maczugą, została zdyskwalifikowana. Powód? Nieprawidłowe parametry sprzętu. Mimo że polska ekipa złożyła apelację w tej sprawie, została ona odrzucona.
Kamil Otowski – 24-latek chorujący na wrodzoną neuropatię skutkującą niedowładem czterokończynowym i zanikiem mięśni zdobył pierwszy złoty medal na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wystąpił do prezesa NIK o przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl, zwrócił się do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosława Piesiewicza z prośbą o szczegółowe informacje dotyczące jego wynagrodzenia.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Polska traci ponad 20 mld rocznie na wykluczaniu osób LGBT. A tolerancja się opłaca, bo firmy bardziej przyjazne mają lepsze wyniki finansowe – tak wynika z raportu organizacji Open for Business. Społeczność czeka na ustawę o związkach partnerskich.
Choć dopiero co po kilkumiesięcznym wakacie Konfederacja wybrała przewodniczącego klubu, niektórzy działacze już twierdzą, że nie można mu „podawać ręki”. Dodatkowo ma komplikować to sytuację w partii, z której właśnie wyrzucono Grzegorza Brauna.
Krzysztof Stanowski to przede wszystkim wyzwanie dla kandydatów PiS i Konfederacji. On przyciąga tę grupę wyborców, do których próbuje dotrzeć zarówno Karol Nawrocki, jak i Sławomir Mentzen – mówi dr Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych.
Wpływ prezydentury Trumpa na kampanię wyborczą w Polsce, przemówienie Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim oraz ogłoszenie startu Krzysztofa Stanowskiego w wyborach prezydenckich – to tematy najnowszego odcinka podcastu „Rzecz w Tym”, w którym gościem Michała Szułdrzyńskiego był Artur Bartkiewicz.
„Czy byłaby Pani/byłby Pan skłonny poprzeć kandydaturę Krzysztofa Stanowskiego, gdyby zdecydował się na start w wyborach prezydenckich?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, mogłaby powstać nowa koalicja i nowy rząd, na czele którego nie stałby już Donald Tusk - wynika z nowego sondażu.
Czy chciałbym, żeby Krzysztof Stanowski został moim prezydentem? Czy zdecydowałbym się na niego głosować? Nie mogę tego wykluczyć, podobnie jak proces demokratyczny nie wyklucza przestrzeni dla wariatów, kpiarzy, ekscentryków czy po prostu idiotów, bo i tacy zdarzali się w polskiej polityce.
Gościem magazynu prawnego „Rzeczpospolitej” był sędzia Wiesław Kozielewicz, prezes Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego i były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas