Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami

Bayern Monachium pokonał u siebie Arsenal 1:0 po bramce Joshuy Kimmicha i awansował do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów.

Publikacja: 17.04.2024 23:17

63 minuty musieli czekać kibice w Monachium na pierwszego gola. Strzelił go Joshua Kimmich po dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro. Więcej bramek w środowy wieczór na Allianz Arenie już nie padło i po remisie 2:2 w Londynie to Bawarczycy przeszli do kolejnej rundy, zachowując wciąż szanse na uratowanie sezonu.

Z niemieckiego tronu zepchnął ich Bayer Leverkusen, z krajowego pucharu już dawno wyrzucił trzecioligowy Saarbruecken, więc Champions League to ostatnia okazja na zdobycie trofeum.

Bayern - Arsenal. Czy zagrał Jakub Kiwior?

Arsenal przystąpił do rewanżu bez Jakuba Kiwiora. Polski obrońca, który przed tygodniem zanotował słaby występ i został zmieniony już w przerwie, tym razem od początku siedział wśród rezerwowych. Na lewej stronie defensywy trener Mikel Arteta wystawił Japończyka Takehiro Tomiyasu. Kiwior z ławki nie wstał.

Porażka Arsenalu oznacza, że w półfinałach nie zobaczymy żadnego piłkarza reprezentacji Polski, bo we wtorek z rozgrywkami pożegnał się także Robert Lewandowski (Barcelona roztrwoniła zaliczkę z pierwszego spotkania i przegrała z Paris Saint-Germain 1:4).

Bayern do półfinału awansował po czterech latach przerwy. Kiedy ostatnio zaszedł tak daleko, triumfował w całych rozgrywkach. To był pandemiczny sezon, w którym Bawarczycy pokonali w finale PSG. Gdyby teraz doszło do powtórki, trzeba by mówić o dużej niespodziance, bo wszyscy spisali już zespół Thomasa Tuchela na straty.

Liga Mistrzów. Kiedy półfinały?

Bundesliga będzie miała w półfinałach aż dwóch przedstawicieli, bo we wtorek awans wywalczyła Borussia Dortmund, odrabiając straty w rewanżu z Atletico Madryt.

Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 30 kwietnia i 1 maja, rewanże tydzień później.

Liga Mistrzów - ćwierćfinał

• Bayern Monachium - Arsenal 1:0

(J. Kimmich 63)

Pozostało 80% artykułu
2 / 3
Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?
Liga Mistrzów. Barcelona - PSG: czy Katalończycy zostali skrzywdzeni przez sędziego?
Liga Mistrzów. Barcelona – PSG. "Robert Lewandowski bardzo pomógł PSG"
Jan Urban: Szkoda, że Robert nie trafił na lepszy okres Barcelony