Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.03.2025 21:38 Publikacja: 11.07.2022 22:09
Kamil Bortniczuk. minister sportu i turystyki.
Foto: East News/Artur Barbarowski
Ministrowie ponad 30 krajów przyjęli ostatnio kolejne wspólne stanowisko w sprawie Rosji i Białorusi. Czego jeszcze brakuje w kwestii sportowych sankcji?
Nasz drugi list mówi, że powinniśmy wykluczyć z międzynarodowych federacji kapitał rosyjski oraz tamtejszych działaczy. Nawołujemy też federacje do tego, aby zablokowały możliwość transmitowania swoich wydarzeń sportowych na terenie Rosji i Białorusi. Wszystko po to, aby tamtejsze społeczeństwo było maksymalnie odcięte i odizolowane od najważniejszych sportowych wydarzeń i aby do zwykłych Rosjan i Białorusinów dotarło, że to, co się dzieje w Ukrainie, jest nieakceptowalne. Jeśli chodzi o występy rosyjskich sportowców, widać, że działacze z tego kraju starają się doprowadzić do pewnych precedensów. Międzynarodowa Federacja Bobslejów i Skeletonu cofnęła ostatnio zakaz startów Rosjan. Mamy lato, bobsleje nie rywalizują i właśnie w takim „martwym” sezonie letnim najłatwiej wypróbować reakcje międzynarodowej społeczności.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Waltz dodał dziennikarza do tajnego czatu grupy Signal, na którym omawiano poufne operacje. Dziennikarz poznał szczegóły planowanego ataku na Hutich w Jemenie.
Rosyjska państwowa agencja RIA poinformowała, powołując się na Ministerstwo Obrony, że Rosja rozpoczęła zaplanowane ćwiczenia z udziałem międzykontynentalnych pocisków balistycznych. RS-24 Jars mogą przenosić głowice nuklearne
Kreml ogłasza gotowość do rozmów pokojowych, a Stany Zjednoczone sygnalizują chęć ugody. Czy to oznacza realny koniec wojny w Ukrainie? Gościem Marzeny Tabor-Olszewskiej jest dzisiaj Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, który sceptycznie ocenia intencje Rosji.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Liczba ofiar izraelskiej operacji odwetowej w Strefie Gazy przekroczyła 50 tysięcy – podaje tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Od momentu wznowienia 18 marca przez Izrael bombardowań enklawy w ubiegłym tygodniu zginęły 673 osoby.
- Zakończenie wojny jest możliwe tylko pod warunkiem, że Rosja sama ją zakończy i wycofa wojska - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ben Hodges, generał w stanie spoczynku, były dowódca wojsk amerykańskich w Europie. Jego zdaniem Europa powinna wpływać na wynik rozmów pokojowych dotyczących Ukrainy.
Wzrost cen mieszkań w Polsce zaczyna tracić impet, a eksperci mówią o możliwej korekcie na wybranych rynkach. Tymczasem Ukraina prowadzi rozmowy z USA w Rijadzie, starając się o rozejm z Rosją, a Pekin naciska na zniesienie ceł na chińskie elektryki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas