Klasyfikacja medalowa po trzecim dniu igrzysk:
Kliknij, aby odświeżyć relację
15:02
Kończymy relację z Pjongczangu na dziś. Po trzecim dniu na czele klasyfikacji medalowej Niemcy. Polska wciąż bez medalu
Aktualizacja: 11.02.2018 14:02 Publikacja: 11.02.2018 03:51
12 zdjęć
ZobaczFoto: AFP
Klasyfikacja medalowa po trzecim dniu igrzysk:
Kliknij, aby odświeżyć relację
15:02
Kończymy relację z Pjongczangu na dziś. Po trzecim dniu na czele klasyfikacji medalowej Niemcy. Polska wciąż bez medalu
14:44
Sensacja na torze saneczkowym! Złoty medal w jedynkach zdobył Austriak David Gleirscher, srebro Chris Mazdzer z USA, brąz - Johannes Ludwig z Niemiec. Faworyzowany Felix Loch dopiero piąty.
14:28
W finale jazdy po muldach kobiet złoto dla Francji - najlepsza okazała się Perrine Laffont. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe, a trzecie reprezentująca Kazachstan Julia Gałyszewa.
Źródło zdjęcia: AFP
13:33
W biatlonie złoto dla Niemców! Arnd Peiffer zdobywa złoty medal, wyprzedzając Michała Krcmara z Czech (srebro) i Dominika Windischa z Włoch. Martin Fourcade z Francji dopiero ósmy - zdecydowały trzy pudła na strzelnicy.
Polacy? Grzegorz Guzik na 59 miejscu, Andrzej Nędza-Kubiniec - 67.
13:12
A jak w biatlonie poradzili sobie Polacy? Rywalizacja jeszcze trwa - na razie Grzegorz Guzik jest 50, a Andrzej Nędza-Kubiniec - 58. Ostateczne pozycje Polaków pewnie będą jeszcze nieco gorsze - wciąż jeszcze na trasę wyjeżdżają kolejni zawodnicy.
12:55
A na trasie biatlonu niespodzianka - jeden z faworytów, Francuz Martin Fourcade, w pierwszym strzelaniu myli się trzy razy.
12:54
Mateusz Sochowicz kończy zawody saneczkarzy na 26 miejscu.
12:36
Rywalizują saneczkarze - w tym m.in. Maciej Kurowski, który w trzecim ślizgu przejechał trasę w czasie 2:24,728 co na razie daje mu 18 miejsce.
12:34
Grzegorz Guzik nieźle radził sobie na trasie biatlonu - ale w drugim strzelaniu popełnił dwa błędy. Szkoda
12:14
Biatloniści walczą o medale - dziś sprint na 10 km.
10:52
W turnieju hokeistek USA wygrały z Finlandią 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).
10:08
Holender Sven Kramer pobił własny rekord olimpijski i zdobył złoty medal w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 5 tys. metrów. Srebro zdobył Kanadyjczyk Ted Jan-Bloemen, brąz - Norweg Sverre Lunde Pedersen. Polski łyżwiarz, Adrian Wielgat, zajął ostatnie, 22 miejsce.
8:48
Norweskie podium w biegu łączonym na 30 km! Złoty medal zdobywa Simen Hegstad Krueger, srebrny - Martin Johnsrud Sundby, brązowy - Hans Christer Holund. Dominik Bury jest 52 ze stratą 7 minut do zwycięzcy.
8:25
Po pokonaniu 24,75 km w biegu łączonym na 30 km na czele Simen Hegstad Krueger z Norwegii, drugi jest Brytyjczyk Andrew Musgrave, trzeci - Dario Cologna.
8:18
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, dwójka polskich saneczkarzy, osiągnęli jedenasty czas w swojej serii treningowej.
8:14
Po 22 km biegu łączonego na 30 km prowadzi Hans Christer Hollund z Norwegii, przed Dario Cologną i Norwegiem Martinem Johnsrudem Sundbym.
7:59
Po 9,76 km biegu łączonego na 30 km na czele Fin Iivo Niskanen, przed Dario Cologna ze Szwajcarii i Alexem Harveyem z Kanady. Bury? Poza pierwszą pięćdziesiątką.
7:35
6 km biegu łączonego na 30 km za nami. Bury jest 59.
7:23
Po 2,26 km biegu łączonego na 30 km Bury jest 51.
7:22
Kwalifikacje snowboardzistek w slopestyle odwołane. Powód? Silny wiatr
7:19
Rozpoczął się bieg łączony na 30 km mężczyzn. Biegnie Polak - Dominik Bury. Po niespełna kilometrze zajmuje 55 miejsce.
6:58
6:40
6:36
W rywalizacji drużyn w łyżwiarstwie figurowym na lodzie prowadzi Kanada przed Olimpijczykami pochodzącymi z Rosji (Rosjanie na igrzyskach nie występują pod własną flagą).
6:16
6:01
Z powodu silnego wiatru zaplanowany na niedzielę zjazd alpejczyków został przełożony na czwartek.
5:23
Występująca pod olimpijską flagą Jewgienija Miedwiediewa ustanowiła rekord świata w programie krótkim solistek zdobywając 81,06 punktu.
5:03
W czasie pierwszej niedzielnej serii treningowej polskie saneczkarki - Natalia Wojtuściszyn oraz Ewa Kuls-Kusyk osiągnęły, odpowiednio, 15 i 16 rezultat. W drugiej serii Wojtuściszyn była 20 a Ewa Kuls-Kusyk - 22.
5:00
Wyniki siódmej serii gier w turnieju par mieszanych w curlingu:
Norwegia - Chiny 3:9
Finlandia - USA 7:5
Szwajcaria - Olimpijczycy z Rosji 9:8
Kanada - Korea Południowa 7:3
4:55
Poznaliśmy kolejnych medalistów - w konkurencji slopestyle tryumfował snowboardzista z USA Redmond Gerrard, a srebrny i brązowy medal zdobyli Kanadyjczycy - Max Parrot oraz Mark McMorris.
X
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Klasyfikacja medalowa po trzecim dniu igrzysk:
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
To podobno nie jest plotka, że Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale raczej nie pomoże mu w tym Donald Trump.
Organizacja przez Rosję Światowych Igrzysk Przyjaźni została oficjalnie przełożona na czas nieokreślony. W internecie opublikowano dekret w tej sprawie podpisany przez Władimira Putina. Igrzyska początkowo miały odbyć się we wrześniu w Moskwie i Jekaterynburgu, później wydarzenie przełożono na 2025 rok.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Biały Dom przygotowuje nałożenie „irańskich” sankcji na rosyjską ropę. To jeszcze bardziej utrudni rosyjski eksport surowca i obniży jego cenę.
Osiemdziesiąt milionów złotych na godzinę. Tyle w przeliczeniu na złotówki kosztuje wszystkich Rosjan wojna rozpętana przez Putina. Wydatki Kremla na wojnę ustanowiły nowy rekord. Tyle nie wydawał nawet Związek Sowiecki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Liderami zaufania publicznego wśród Ukraińców są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski Andrzej Duda - wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie ukraińskiego think tanku Centrum Nowa Europa.
Rosja zrobiła krok w kierunku uznania rządu talibów w Afganistanie. Duma Państwowa w pierwszym czytaniu zagłosowała za poprawkami, które umożliwią usunięcie talibów z rosyjskiej listy zakazanych organizacji terrorystycznych.
W okolicy miejscowości Borowicze zdewastowano kilka miejsc pamięci setek akowców, którzy nie przeżyli katowni NKWD. To już kolejny atak na polskie pomniki w Rosji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas