Idea #BieguFairPlayPKOl nie polegała na biciu rekordów! Celem akcji była promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. Wydarzeniu sportowemu towarzyszyły inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym. Nauczyciele w podanym okresie zorganizowali w szkołach również lekcje na temat znaczenia fair play nie tylko w sporcie, ale także w życiu, zaangażowali uczniów do projektów artystycznych i plastycznych: powstały fotorelacje, filmiki, plakaty, prace plastyczne, kodeksy fair play, a nawet utwory muzyczne.
- Wierzymy, że sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Z tej okazji zaprosiliśmy nauczycieli w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania w ramach zajęć wychowania fizycznego #BieguFairPlayPKOl w dniach 7-10 września tego roku – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Jestem przekonana, że działając dziś na rzecz propagowania idei fair play powinniśmy swój przekaz kierować przede wszystkim do młodych. To nasza największa lokata na przyszłość
Hanna Wawrowska, przewodnicząca Klubu Fair Play PKOI
- #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play spotkał się z dużym zainteresowaniem, do udziału zgłosiło się 291 szkół z całej Polski, w tym Szkoły im. Polskich Olimpijczyków. Do akcji włączyło się ponad 70 tysięcy uczniów. – powiedziała Hanna Wawrowska przewodnicząca Klubu Fair Play PKOI.
-Jestem przekonana, że działając dziś na rzecz propagowania idei fair play powinniśmy swój przekaz kierować przede wszystkim do młodych. To nasza największa lokata na przyszłość. Edukować młodych! Oczywiście, aby tego dokonać potrzebujemy doświadczenia i charyzmy wybitnych sportowców, trenerów. Powinniśmy włączyć w działania związki i organizacje sportowe, środowiska akademickie, ludzi kultury, rodziców i oczywiście media, bez których nasza misja byłaby niepełna i pozbawiona ogromnej siły – dodała przewodnicząca Klubu Fair Play PKOI.