Oglądał pan mecze Agnieszki w Carlsbadzie?
Piotr Radwański:
Oczywiście, że oglądałem. I mogę zapewnić wszystkich, że cieszyłem się tak samo przed telewizorem w Krakowie, jakbym cieszył się, siedząc przy korcie w Kalifornii.
Aktualizacja: 09.08.2011 22:21 Publikacja: 09.08.2011 22:21
Foto: ROL
Oglądał pan mecze Agnieszki w Carlsbadzie?
Piotr Radwański:
Oczywiście, że oglądałem. I mogę zapewnić wszystkich, że cieszyłem się tak samo przed telewizorem w Krakowie, jakbym cieszył się, siedząc przy korcie w Kalifornii.
Dużo rozmawiacie na odległość?
Tyle, ile trzeba, by pogratulować, coś podpowiedzieć i pokazać, że to, co się dzieje, nie jest mi obojętne. Po to są esemesy i rozmowy przez Internet.
Jakie były pierwsze refleksje ojca po tak długo wyczekiwanym sukcesie córki?
To był jej właściwy standard gry. Właśnie tego od niej oczekuję, bo przecież wiem, jaki ma talent i umiejętności. Porażki, zwłaszcza takie głupie, z własnej winy, nie mogą stać się normą, tylko statystycznie dopuszczalnym wyjątkiem. Zawsze twierdziłem, że w sporcie zawodowym chodzi o zwycięstwa i to starałem się wpoić córkom.
O co tak naprawdę wam poszło, skąd wziął się konflikt z Agnieszką i pańskie zawieszenie wyjazdów na turnieje?
Wbrew głoszonym sensacjom nie chodzi o niepotrzebne słowa czy reakcje w stresie, tylko właśnie o sport. Mój gwałtowny sprzeciw wywoływała powtarzająca się sytuacja, w której Isia nie potrafiła wykorzystać wielu szans na wygranie meczów. Te liczne przegrane przy prowadzeniu 4:0 czy 5:3 w decydujących setach. Analiza tegorocznych wyników to od razu potwierdza. To był problem narastający od początku sezonu i miałem świadomość, że trzeba coś z tym zrobić. To jest zasadnicza przyczyna tego całego zgiełku. Nie zgadzałem się i nie zgadzam, by moja córka została królową straconych szans.
Jak nazwać pańską obecną rolę w karierze sportowej Agnieszki?
Tego dziś jeszcze nie określę. Ale też nikt jeszcze nie powiedział, że to koniec mojej pracy trenerskiej z córką. Tego tak naprawdę na razie nie wiemy, ani ja, ani Isia. Nie mogę serio traktować opinii tych, którzy już są całkowicie przekonani, że rozstanie z ojcem świetnie wpłynęło na formę Isi. Dopuszczam oceny sportowe, do tych każdy znawca tematu ma prawo, ale na pewno nie każdy znany spec od tenisa powinien ferować wyroki na temat wychowania cudzych dzieci.
Kiedy poznamy bardziej konkretne decyzje?
Będziemy się przyglądać nowej sytuacji i oczywiście nie wykluczam, że pracę z Tomaszem Wiktorowskim przedłużymy na stałe. Jednak przed Isią są jeszcze liczne mecze w USA. Zobaczymy, co zrobi w Cincinnati i New Haven, jak wypadnie w US Open, jak zmieni się jej tenis i myślenie o grze, czy naprawdę zaczyna się jej tenisowa dojrzałość. Dopiero wtedy można będzie podjąć decyzje. Sądzę, że ostatecznie wyjaśnimy to do końca roku. Wiem, że zmiana jest potrzebna, może rzeczywiście trzeba pod nasz układ trenerski podłożyć bombę, ale przecież nie będziemy podejmować takich decyzji pochopnie. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, to można przypuszczać, że wrócimy do ojcowskiej opieki.
Co pan teraz robi, gdy nie musi jeździć z córką po świecie?
Wreszcie mam więcej czasu dla siebie. Przede wszystkim jeżdżę po przyjaciołach, odgrzebuję stare znajomości, staram się dobrze wykorzystać te chwile, bo zaraz mogą przeminąć.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Oglądał pan mecze Agnieszki w Carlsbadzie?
Piotr Radwański:
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Coco Gauff pokonała Qinwen Zheng 3:6, 6:4, 7:6 (2) w finale turnieju WTA Finals. Amerykanka zarobiła 4,8 miliona dolarów, więcej niż jakakolwiek zawodniczka i zawodnik za zwycięstwo w oficjalnym turnieju tenisowym.
Choć Rafał Trzaskowski wydawał się oczywistym kandydatem na prezydenta, Radosław Sikorski właśnie otrzymał szansę powalczenia o nominację Koalicji Obywatelskiej. To polityczny gamechanger, a zarazem wyraźne odróżnienie się PO od PiS, które właśnie zrezygnowało z pomysłu organizacji prawyborów.
Prawybory prezydenckie są w DNA Platformy Obywatelskiej. Najbardziej znane odbyły się w 2010 roku, gdy Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego. KO i jej lider Donald Tusk liczą, że i ogłoszona w sobotę rywalizacja wzmocni, a nie osłabi partię. Czy tak rzeczywiście będzie?
Qinwen Zheng i Coco Gauff walczą w Rijadzie o tytuł, żadna z nich do tej pory w finale WTA Finals nie grała
Iga Świątek zakończyła udział w turnieju WTA Finals w Rijadzie. Ale już w przyszłym tygodniu czeka ją nowe wyzwanie. W tym roku zagra też w jeszcze jednym, choć nieoficjalnym, turnieju.
Polka wygrała z Darią Kasatkiną 6:1, 6:0, ale to dla wiceliderki światowego rankingu koniec WTA Finals. Awans do półfinału wywalczyły Coco Gauff i Barbora Krejcikova.
Muzeum Historii Polski i miasto Warszawa organizują imprezy związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Zaplanowane zostały one na Trakcie Królewskim oraz na warszawskiej Cytadeli.
Przywódcy Polski, Francji i Niemiec: Donald Tusk, Emmanuel Macron i Olaf Scholz we wspólnym oświadczeniu wyrazili zaniepokojenie przebiegiem wyborów parlamentarnych w Gruzji. „Wzywamy do nawiązania otwartego dialogu ze wszystkimi siłami politycznymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego” – napisali.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas