Wystawa jest poświęcona historii i współczesności wbijania piłki do dołków w Polsce. Dobrym powodem jej organizacji jest także dwudziesta rocznica powstania Polskiego Związku Golfa. Dzięki pasji polskich golfistów, a także dzięki wsparciu klubów golfowych dostajemy okazję poznania rodzimej historii tej niezwykłej gry z jej przedwojennymi korzeniami, ważnymi postaciami, takimi jak Karol książe Radziwiłł. Wystawa odkrywa miejsca, niekiedy zaskakujące, w których polski golf, niekiedy zaś niemiecki na przyszłych ziemiach polskich, się rozwijał.

Wojna i czasy powojenne zrobiły dużą wyrwę w tej ciekawej opowieści (kto ciekaw dojrzy, jak zniknęło np. znane przed 1939 rokiem pole w Powsinie), ale minione dwudziestolecie pokazuje, że odrodzenie golfa było możliwe. Siła golfa okazała się dostatecznie duża, by powstawały pola golfowe, organizacje takie jak Polski Związek Golfa i stowarzyszenie instruktorów golfa – PGA Polska, by pojawiło się kilka tysięcy osób całkowicie zarażonych urodą tej gry, by rozgrywano corocznie ponad 300 turniejów, by powstała kadra narodowa i można było myśleć o przyszłym starcie polskiego golfisty w igrzyskach olimpijskich.

Wśród licznych atrakcji wystawy są trójwymiarowe fotografie polskich pól golfowych z lat trzydziestych, dawne modele kijów, piłki oraz interesujące akcesoria, dokumenty i pamiątki przeszłości związane z tym szlachetnym sportem: karty handicapowe, puchary, dyplomy, plakaty, plany architektoniczne pól golfowych, wspomnienia świadków powstawania pól.

Będzie można sprawdzić swoją zręczność grając w golfa na symulatorze, obejrzeć pola golfowe podczas prezentacji multimedialnej, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w stroju golfisty.

Wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) otwarta będzie od 25 kwietnia do 13 sierpnia 2013 r. w czasie działania całego muzeum, tzn. od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 17.00.