Aktualizacja: 19.08.2015 08:08 Publikacja: 19.08.2015 08:00
Foto: AFP
W przetargu o prawa do odzieżowej umowy stanęły jeszcze dwie firmy - Under Armour i Bauer Hockey. Należący do Adidasa dotychczasowy dostarczyciel ubiorów Reebok nie brał udziału w walce o kontrakt. Oficjalnie nowy sponsor ligi ma być ogłoszony w połowie września informuje portal tsn.ca.
Francuski Eurosport podał, że nowa umowa wiąże się nie tylko z wyższymi stawkami dla NHL, ale także zupełną zmianą stylu strojów. Pewne jest, że charakterystyczne dla niemieckiej firmy trzy paski pojawią się w widocznym miejscu na koszulkach wszystkich klubów najlepszej hokejowej ligi świata.
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
To podobno nie jest plotka, że Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale raczej nie pomoże mu w tym Donald Trump.
Organizacja przez Rosję Światowych Igrzysk Przyjaźni została oficjalnie przełożona na czas nieokreślony. W internecie opublikowano dekret w tej sprawie podpisany przez Władimira Putina. Igrzyska początkowo miały odbyć się we wrześniu w Moskwie i Jekaterynburgu, później wydarzenie przełożono na 2025 rok.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Ogłoszono nazwiska 25 polskich sportowców nominowanych w 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Głosowanie potrwa do 3 stycznia.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Kto ma prawo używać motywu pasków w świecie mody? Adidas poniósł kolejną porażkę w prawnej batalii dotyczącej znaku, który stał się symbolem tej marki.
Adidas zakończył trwającą dwa lata prawną batalię z kontrowersyjnym raperem Ye, znanym niegdyś jako Kanye West. Przedstawiciele niemieckiego koncernu zapewniają, że strony osiągnęły porozumienie. „To, co się wydarzyło, jest już historią”. Co dalej z marką Yeezy?
Marka Adidas poniosła kolejną porażkę w obronie prawa do używania motywu trzech pasków. Tym razem przegrała w sporze z aż dwiema znanymi markami.
Prawna batalia o prawo wykorzystywania motywu pasków między Adidasem a amerykańskim projektantem Thomem Browne'em weszła w nową fazę. Sportowy gigant ponownie pozwał Browne’a. Poprzedni spór na ten temat przegrywał.
Sąd w Niemczech uznał, że amerykański koncern Nike w kilku swoich projektach może wykorzystywać motyw trzech pasków. Wcześniej – po tym jak Adidas złożył pozew o naruszenie znaku towarowego w 2022 roku – było to niedozwolone.
Adidas i BIZUU ubiorą reprezentację Polski w Paryżu, choć od igrzysk w Vancouver (2010) kolekcję olimpijską przygotowywała dla naszych sportowców firma 4F.
Adidas po fali krytyki usunął z oferty możliwość zamówienia koszulek reprezentacji Niemiec z numerem 44. Liczba na strojach przypomina bowiem znak nazistowskiej Schutzstaffel (SS).
Adidas zanotował roczną stratę pod wpływem skutków kosztownego zerwania z raperem Ye, spadku sprzedaży w Ameryce Północnej i ogromnej kwoty podatków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas