Barcelona już na wakacjach: kolejna porażka i gol Lewandowskiego

Pewni tytułu Katalończycy przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem 1:3, z walczącym o utrzymanie Realem Valladolid. Robert Lewandowski zdobył 23. bramkę w tym sezonie La Liga.

Publikacja: 24.05.2023 05:04

Robert Lewandowski

Gol Polaka, przybliżający go do korony króla strzelców, był jedynym pozytywnym punktem w grze Barcelony. Katalończykom trudno znaleźć motywację po odzyskaniu mistrzostwa Hiszpanii. We wtorkowy wieczór wyglądali tak, jakby myślami byli już na wakacjach.

"Duma Katalonii" przegrywała już po dwóch minutach i samobójczym trafieniu głową Andreasa Christensena. Drugą bramkę stracili po strzale z rzutu karnego, trzecia została uznana po analizie VAR.

Zanosiło się na najwyższą porażkę Barcy w tym sezonie. Jej rozmiary zmniejszył Lewandowski, który po podaniu Frenkiego de Jonga minął bramkarza i trafił do siatki.

Katalończykom pozostały w kalendarzu dwa spotkania - z Mallorcą u siebie w najbliższą niedzielę i z Celtą na wyjeździe w następny weekend. Lewandowski w klasyfikacji strzelców ma sześć goli przewagi nad Karimem Benzemą. Real Madryt zmierzy się w środę z Rayo Vallecano.

Liga hiszpańska
36. kolejka

Real Valladolid - Barcelona 3:1
(A. Christensen 2-sam., C. Larin 22-z karnego, G. Plata 73 - R. Lewandowski 84)

2 / 3
Barcelona odzyskała tytuł. Początek złotego wieku
Barcelona mistrzem Hiszpanii, dublet Roberta Lewandowskiego
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów