Dopingowy domofon

Jeśli ktoś ma długą i dobrą pamięć żaden dopingowy wykręt ze strony sportowca już go nie zaskoczy. A jednak francuska tenisistka - bardzo zresztą sympatyczna - Alize Cornet zaprezentowała tłumaczenie, na które jeszcze nikt nie wpadł. Jej niestawieniu się na trzecią dopingową kontrolę w ciągu roku winien był popsuty domofon, naprawiono go dopiero w dwa dni po wizycie kontrolerki.

Aktualizacja: 16.05.2018 16:23 Publikacja: 16.05.2018 16:19

Alize Cornet

Alize Cornet

Foto: Christian Mesiano [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Sportowcy objęci tzw. programem ADAMS muszą podawać dopingowym kontrolerom, gdzie będą przebywali w konkretnych dniach i godzinach, tak by kontrola mogła być niezapowiadana (może się odbyć w godzinach 6.00 - 22.00). Trzykrotne w ciągu roku wprowadzenie w błąd traktowane jest jako dopingowe przestępstwo (Cornet groziła dwuletnia dyskwalifikacja, co w przypadku zawodniczki 28- letniej równa się praktycznie zakończeniu kariery).

Ale specjalna komisja Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) od dawna oskarżanej o pozorowanie walki z dopingiem, wyciągnęła do atrakcyjnej blondynki z Nicei pomocną dłoń. Uznano, że kontrolerka nie dołożyła wystarczającej staranności, by zastać ją w domu, choć dzwoniła także na telefon komórkowy tenisistki będąc już pod drzwiami jej apartamentu (tego z zepsutym domofonem). „Wyświetliło mi się połączenie, ale bez numeru, więc nie oddzwaniałam” - tłumaczy się tenisistka i nie kryje satysfakcji, że została oczyszczona z zarzutów. Ta radość może jednak być przedwczesna, gdyż ITF ma trzy tygodnie na apelację od decyzji własnej komisji, a Francuska Agencja do Walki z Dopingiem i Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) sześć tygodni.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Sport
Wybitni sportowcy wyróżnieni nagrodami Herosi WP 2025
Sport
Rafał Sonik z pomocą influencerów walczy z hejtem. 8 tysięcy uczniów na rekordowej lekcji
doping
Witold Bańka jedynym kandydatem na szefa WADA
Materiał Partnera
Herosi stoją nie tylko na podium
Sport
Sportowcy spotkali się z Andrzejem Dudą. Chodzi o ustawę o sporcie