Aktualizacja: 23.03.2025 20:50 Publikacja: 05.03.2023 15:28
Foto: PAP/EPA
W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich Afryki poinformowało, że członkowie „jednogłośnie postanowili wspierać udział rosyjskich i białoruskich sportowców we wszystkich międzynarodowych zawodach”.
Jest to efekt apelu Stanów Zjednoczonych i 30 innych „podobnie myślących” krajów z 20 lutego, wzywającego do nałożenia zakazu startów w sportach międzynarodowych dla sportowców z Rosji i Białorusi, z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, prowadzonej częściowo z terytorium Białorusi.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Agencja Ukrinform poinformowała, że zakończyła się pierwsza część rozmów amerykańskiej i ukraińskiej delegacji w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. „Na stole znajdują się m.in. propozycje dotyczące ochrony obiektów energetycznych i infrastruktury krytycznej” – zaznaczał wcześniej minister obrony Ukrainy Rustem Umerow.
Chiny mają rozważać dołączenie do sił pokojowych w ramach dowodzonej przez Europę „koalicji chętnych” do zapewnienia zawieszenia broni w Ukrainie - poinformował dziennik „Die Welt”, powołując się na źródła dyplomatyczne.
„Donald Trump podjął dialog z Władimirem Putinem. Której ze stron Pani/Pana zdaniem przeniesie to większe korzyści?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Izraelski rząd nasila działania wojenne w Strefie Gazy i grozi Libanowi. Nasila też walkę z przeciwnikami wewnętrznymi. Zdymisjonowanie szefa służby bezpieczeństwa (Szin Bet) wywołało obawy, że Izrael czeka też wojna domowa.
Rosja i Ukraina obwiniają się nawzajem o atak na stację pomiarową gazu, położoną w Sudży w obwodzie kurskim w Rosji. Eksplozja nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak USA zaproponowały obu stronom wstrzymanie ataków na infrastrukturę energetyczną.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas