Aktualizacja: 24.03.2025 08:02 Publikacja: 04.02.2023 07:05
Foto: AFP
Na początku tygodnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał MKOl do niedopuszczenia Rosji do udziału w igrzyskach, stwierdzając, że dopuszczenie Rosjan do rywalizacji jest równoznaczne z pokazaniem, że "terror jest w jakiś sposób akceptowalny".
Trzykrotny mistrz olimpijski i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Paryż 2024 Estanguet odpowiedział agencji Reutera, że "opowiada się za utrzymaniem tego symbolu uniwersalności igrzysk".
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
Premier Korei Południowej Han Duck-soo ponownie objął stanowisko p.o. prezydenta Korei Południowej. Sąd Konstytucyjny nie zatwierdził jego impeachmentu przez parlament.
Pojawiają się wątpliwości co do przedstawionego przez Francję i Wielką Brytanię planu, by przestrzeganie przyszłego porozumienia pokojowego na Ukrainie gwarantował kontyngent wojsk wysłanych nad Dniepr przez europejskie państwa – pisze „The Telegraph”.
Turecki prezydent postanowił wyeliminować z polityki burmistrza Stambułu, wielką nadzieję opozycji. Sprowokował gwałtowną wyprzedaż aktywów.
Hiszpania pokonała w rzutach karnych Holandię i awansowała do ćwierćfinału Ligi Narodów. To oznacza, że grupowym rywalem Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata 2026 będą Holendrzy.
Kolejne rozmowy w Arabii Saudyjskiej nie będą łatwe. Zdecydowana większość Ukraińców odrzuca możliwość spełnienia postawionych przez Władimira Putina warunków. To wyznacza władzom w Kijowie czerwone linie, których przekroczyć nie mogą.
Na uzbrojone Niemcy patrzymy zwykle przez pryzmat najbliższych zagrożeń, czyli Rosji. Kto będzie jednak kontrolował nowe mocarstwo? Czy próbując rozwiązać jeden problem, nie tworzymy sobie właśnie nowego w bliskiej przyszłości?
Po tym, jak sąd w Stambule wydał oficjalny nakaz aresztowania burmistrza tego miasta Ekrema Imamoglu w sprawie dotyczącej korupcji, na ulice wyszły dziesiątki tysięcy demonstrantów. To już piąty dzień protestów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas