Prowadzą Chińczycy, Polacy ostatni

Po programie krótkim par sportowych Polacy Joanna Sulej i Mateusz Chruściński zajmują ostatnie, dwudzieste miejsce. Prowadzą triumfatorzy finału Grand Prix Chińczycy Xue Shen i Hongbo Zhao

Aktualizacja: 15.02.2010 10:09 Publikacja: 15.02.2010 06:04

Xue Shen i Hongbo Zhao

Xue Shen i Hongbo Zhao

Foto: AFP

Red

Różnice punktowe pomiędzy pięcioma pierwszymi duetami są minimalne. To zapowiedź zaciętej walki w programie dowolnym, który zdecyduje o klasyfikacji końcowej.

[srodtytul]Chińscy weterani chcą być wieczni[/srodtytul]

Los sprawił, że prowadzący duet chiński Xue Shen i Hongbo Zhao rozpoczął rywalizację par sportowych w Pacific Coliseum w Vancouver, losując pierwszy numer startowy. Mimo iż duet ten swoim występem ustanowił kolejny już, znakomity rekord świata, ich przewaga nad rywalami nie jest taka jak się spodziewano.

[wyimek][b][link=http://www.rp.pl/galeria/380484,1,434046.html]zobacz galerię zdjęć[/link][/b][/wyimek]

Shen/Zhao swój short program zaprezentowali do utworu Braina Maya „ Who wants to live forever” , który znakomicie korespondował z historią ich wspaniałej, ale także burzliwej sportowej kariery. Ich występ przywitany został burzliwą owacją.

Chiński duet jak zawsze imponował doskonałą techniką wykonując wszystkie elementy swojego programu bezbłędnie: potrójnego toeloopa skakanego równolegle, potrójne podnoszenie twistowe i wyrzucanego potrójnego rittbergera. Występ pełen emocji, pasji i ekspresji przejdzie do historii. Został też doceniony przez sędziów, którzy wystawili Chińczykom rekordową notę za program krótki 76.66.

[srodtytul]Pantomima Niemców [/srodtytul]

W dobrej sytuacji znajdują się Niemcy - Aliona Sawczenko, Robin Szolkowy. Ich nota jest ledwie kilka setnych punktów niższa od prowadzących Chińczyków. Para niemiecka swój short program wykonała do muzyki Stephena Sondheima „ Send In The Clowds”.

Artystycznie występ kontrastował z lirycznym i wzniosłym utworem, do którego interpretowali Chińczycy. Pantomima na lodzie, gra aktorska, oryginalne kostiumy komponowały się z podkładem muzycznym wykonywanym na pianinie.

Występ Niemców naszpikowany był trudnymi elementami: potrójnym toeloopem skakanym równolegle, potrójnym twistem i potrójnym wyrzucanym flipem, który wykonują jako jedyni na świecie. Zaprezentowali też bardzo ciekawe kroki po prostej.

[srodtytul]Polacy poniżej możliwości[/srodtytul]

Joanna Sulej i Mateusz Chruściński pojechali w pierwszej grupie rozgrzewkowej. Dla duetu z Oświęcimia już sam występ na igrzyskach jest ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza iż trenują wspólnie niespełna półtora roku. Niestety nasza para nie ustrzegła się błędu. Joanna upadła przy wyrzucanym potrójnym salchowie.

Bilety na jutrzejszy finał par sportowych zostały już dawno wyprzedane. Trudno wskazać zdecydowanych faworytów - czołowe duety dzielą tak niewielkie różnice punktowe. Program dowolny pokaże kto najlepiej wytrzyma napięcie psychiczne i zaprezentuje w tym najważniejszym momencie maksimum swoich możliwości.

[ramka][srodtytul]Wyniki po programie krótkim:[/srodtytul]

1. Xue Shen, Hongbo Zhao (Chiny) 76,66 pkt

2. Aliona Sawczenko, Robin Szolkowy (Niemcy) 75,96

3. Yuko Kavaguti, Aleksander Smirnow (Rosja) 74,16

4. Qing Pang, Jian Tong (Chiny) 71,50

5. Dan Zhang, Hao Zhang (Chiny) 71,28

6. Jessica Dube, Bryce Davison (Kanada) 65,36

...

20.Joanna Sulej, Mateusz Chruściński (Polska) 39,30[/ramka]

Różnice punktowe pomiędzy pięcioma pierwszymi duetami są minimalne. To zapowiedź zaciętej walki w programie dowolnym, który zdecyduje o klasyfikacji końcowej.

[srodtytul]Chińscy weterani chcą być wieczni[/srodtytul]

Pozostało 93% artykułu
Sport
Alpy 2030. Zimowe igrzyska we Francji zagrożone?
Sport
Andrzej Duda i Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Czy to w ogóle możliwe?
Sport
Putin chciał zorganizować własne igrzyska. Rosja odwołuje swoje plany
Sport
Narendra Modi marzy o igrzyskach. Pójdzie na starcie z Arabią Saudyjską i Katarem?
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Sport
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski. Poznaliśmy nominowanych
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką