Zna pani wszystkich najlepszych arcymistrzów. Wygrywała z mistrzami świata Borysem Spasskim, Viswanathanem Anandem, Weselinem Topałowem, Aleksandrem Chalifmanem. Ma też na rozkładzie wielkich szachistów końca XX wieku Anatolija Karpowa i Garriego Kasparowa. Którego z panów K. bardziej pani ceni?
Szanuję obydwu jako wielkich arcymistrzów, mistrzów świata. Karpow jest fantastycznym szachistą, w swojej karierze wygrał prawdopodobnie rekordową liczbę turniejów, wciąż w nich uczestniczy. Kasparowa także podziwiam jako szachistę. Jest wielkim mistrzem.
Judit Polgar
, ur. 23 lipca 1976 r. w Budapeszcie. Najmłodsza z sióstr Polgar (najstarsza, Zsuzsa, zdobyła m.in. mistrzostwo świata kobiet i wygrywała z mężczyznami kilka lat przed Judit) nauczyła się grać w szachy, mając 5 lat. Wychowana wraz z siostrami w opracowanym przez ojca specjalnym programie szkolenia szachowego (nacisk na języki obce, indywidualny tryb nauczania), została pierwszą szachistką, która wygrała mistrzostwa świata do lat 12, a następnie do lat 14, w kategorii chłopców. Mając 15 lat uzyskała tytuł męskiego arcymistrza, poprawiając rekord słynnego Bobby'ego Fischera, który uczynił to, gdy był o kilka miesięcy starszy. Inne sukcesy: złote medale w kobiecym zespole Węgier na Olimpiadzie Szachowej (Saloniki 1988, Nowy Sad 1990), mistrzostwo Węgier w kategorii mężczyzn (1991), wygrana 5,5:4,5 z Borysem Spasskim (1993), wygrana 5:3 (szachy szybkie) z Anatolijem Karpowem (1998), awans do 1/4 finału MŚ mężczyzn (1999), złoty medal indywidualny na II szachownicy w DME mężczyzn (1999), 2. miejsce - za Garrim Kasparowem - w prestiżowym turnieju w Linares (2001).