Czterokrotnie pierwsze miejsce w tym plebiscycie zajmowały lekkoatletki: Stanisława Walasiewiczówna (mistrzyni olimpijska w biegu na sto metrów z Los Angeles - 1932) i Irena Szewińska (siedmiokrotna medalistka olimpijska) oraz Adam Małysz. Pierwszy plebiscyt ogłoszono w roku 1926. Wygrał go najwszechstronniejszy polski sportowiec, ale przede wszystkim piłkarz, Wacław Kuchar z Pogoni Lwów. „Przegląd Sportowy" ukazuje się od roku 1921.
W roku 2013 Justyna Kowalczyk po raz czwarty zdobyła „Kryształową Kulę" za zwycięstwo w Pucharze Świata i wygrała cykl zawodów Tour de Ski. W mistrzostwach świata w Val di Fiemme zajęła drugie miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną. Kowalczyk wyprzedziła Kamila Stocha (mistrza świata na dużej skoczni z Val di Fiemme) oraz Pawła Fajdka (mistrza świata w rzucie młotem z Moskwy). Wyboru dokonali kibice wypełniający kupony w „PS" oraz wysyłający sms-y.
Wręczono też inne nagrody, przyznane przez dziennikarzy „PS" i TVP.
Trenerem Roku 2013 został Łukasz Kruczek (kadra skoczków, brązowy medal mistrzostw świata), Drużyną Roku - piłkarze ręczni VIVE Kielce (trzecie miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów). Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym wybrano mistrza świata w biegach na 100 i 200 metrów, niedowidzącego Mateusza Michalskiego. Za Imprezę Roku uznano mistrzostwa świata w siatkówce plażowej, które odbyły się w lipcu w Starych Jabłonkach na Mazurach a za Imprezę Masową - Maraton Warszawski. Animatorem Sportu Masowego został twórca Biegu Piastów w Jakuszycach Julian Gozdowski. Czesław Lang, dyrektor wyścigu kolarskiego Tour de Pologne tym razem został wyróżniony jako Ambasador Polskiego Sportu.
Tytułami Superczempionów uhonorowano trzech wybitnych sportowców, którzy już zakończyli kariery: dwukrotnego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Tomasza Kucharskiego, wielokrotnego motorowodnego mistrza świata Waldemara Marszałka oraz dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, dziś prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymona Kołeckiego.