Aktualizacja: 18.02.2015 09:31 Publikacja: 18.02.2015 06:00
Foto: materiały prasowe MTP
Halowa rywalizacja z cyklu Cavaliada Tour w sezonie 2014/2015 odbywa się już po raz drugi. W grudniu jeźdźcy spotkali się w Poznaniu. Teraz Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody obejrzy publiczność w Lublinie (19–22 lutego).
Na terenie Targów Lublin o punkty w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) i w klasyfikacji Cavaliada Tour walczyć będą zawodnicy z całego świata. Pojawi się ponad 150 jeźdźców i prawie 300 koni. Oczywiście najliczniej reprezentowana będzie Polska. W imprezie udział wezmą tak utytułowani sportowcy jak Jarosław Skrzyczyński (obecny mistrz Polski i zwycięzca Cavaliada Tour 2012/2013) czy Marek Lewicki (mistrz Polski z 2013 roku).
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie zdobył nagrodę w konkursie World Architecture Festival Awards. To dzieło warszawskiej pracowni Tremend, która ma koncie więcej międzynarodowych nagród i wyróżnień.
Znamy wyniki konkursu World Architecture Festival Awards 2024. „Architektonicznego Oscara” zdobył projekt z Polski.
Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Częstochowy, który zaprzeczał zbrodniom popełnionym przez Niemców w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau oraz na Majdanku.
Organizacje turystyczne z siedmiu polskich miast – Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia - podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju turystyki miejskiej.
Powstający w Polsce legion ukraiński powstaje w bólach. Na razie jest za mało ochotników, aby rozpocząć szkolenie.
80 lat temu, niespełna trzy miesiące po likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin, powstało pierwsze na świecie muzeum poświęcone ofiarom II wojny światowej.
Hejt wobec nastolatki z Lubina zaczął się w czasie nauki zdalnej. Ale to nie internet hejtował, tylko ludzie. Dzieci, których nikt nie nauczył, co jest dobrem, a co złem.
Linie lotnicze Aeroitalia wprowadzają do swojej siatki połączenie z Lublina do Rzymu. Pierwszy lot odbędzie się wczesną wiosną 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas