Aktualizacja: 26.11.2017 17:05 Publikacja: 26.11.2017 16:42
Thomas Bach, przewodniczący MKOl. też ma problem z Rosją
Foto: AFP/Michal Cizek
Listopad dla rosyjskich sportów zimowych – niebezpieczna pora. Ledwie Komisja Dyscyplinarna MKOl zdyskwalifikowała za dopingowe winy w Soczi i wykluczyła z przyszłych igrzysk grupę biegaczek i biegaczy narciarskich: Aleksandra Legkowa, Jewgienija Biełowa, Julię Iwanową, Jewgienię Szapowałową, Aleksieja Pietuchowa i Maksima Wylężanina, gdy nadeszły informacje o kolejnych karach.
Wpadł nie byle kto – bobsleista Aleksander Zubkow, chorąży ekipy Rosji w Soczi, podwójny złoty medalista tamtych igrzysk, obecnie przewodniczący krajowej federacji bobslejowej. Dożywotnią dyskwalifikację dostała także łyżwiarka szybka Olga Fatkulina, srebrna medalistka na dystansie 500 m oraz bobsleistka Olga Stulniewa i łyżwiarz szybki Aleksander Rumiancew, którzy medali nie zdobyli.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
Pekao jest jedynym bankiem w Polsce, który umożliwia gromadzenie mil w programie Miles & More. Klienci Świata Premium Banku Pekao S.A. mogą otrzymać m.in. aż 10 tys. mil w programie, czyli np. równowartość biletu w dwie strony do wybranych stolic w Europie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
Rosyjska fregata wyposażona w hipersoniczne pociski manewrujące pojawiła się na wodach kanału La Manche, gdzie jej załoga brała udział w ćwiczeniach z zakresu obrony przed atakami dronów powietrznych i morskich.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
– Komunikujemy sprawy jasno: jeśli nas zaatakujecie, będziemy walczyć o każdy centymetr naszego terytorium – mówi generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Walcząc z Ukrainą, Kreml próbuje sformować antyzachodnią koalicję i jednocześnie zajadle atakuje Europę. Nie zamierza z tego rezygnować, niezależnie od gestów pod adresem Trumpa.
Fińskie lotniska w pobliżu granicy z Rosją wyłączyły wszystkie nowoczesne systemy nawigacyjne i przeszły na systemy radarowe z lat 60. XX w. Powodem jest zakłócanie przez Rosjan systemów bazujących na nawigacji satelitarnej. Stare systemy są odporne na rosyjskie ataki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
18 października Paweł Rubcow formalnie odebrał akt oskarżenia. Ani on, ani jego obrońca nie złożyli wniosków dowodowych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas