Robert Lewandowski z golem, Barcelona z Pucharem Gampera

W meczu o Puchar Gampera (coroczne, przedsezonowe rozgrywki organizowane przez Barcelonę) FC Barcelona wygrała z Tottenhamem Hotspur 4:2, choć do 81. minuty przegrywała 1:2. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Publikacja: 09.08.2023 05:57

Robert Lewandowski

Dla Barcelony był to ostatni sprawdzian przed inauguracją La Liga - 13 sierpnia w 1. kolejce sezonu 2023/2024 hiszpańskiej ekstraklasy mistrz Hiszpanii zmierzy się z Getafe CF.

Mecz z "Kogutami" zaczął się dla Barcelony bardzo dobrze - w trzeciej minucie dośrodkowanie Raphinhii z prawej strony wykorzystał Robert Lewandowski, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza angielskiej drużyny.

Potem jednak do głosu doszedł Tottenham - dwa gole przed przerwą zdobył Oliver Skipp.

Barcelona do wyrównania doprowadziła dopiero w 81. minucie, kiedy gola na 2:2 zdobył Ferran Torres, który w 61. minucie pojawił się na murawie zmieniając kapitana reprezentacji Polski.

Wynik meczu rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry. Najpierw bramkę na 3:2 zdobył Ansu Fati, a wynik ustalił Abde Ezzalzouli.