Kolejny piłkarz reprezentacji Polski doznał kontuzji ciesząc się z gola

Filip Koperski, obrońca Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski do lat 19, będzie pauzował kilka miesięcy po kontuzji, której doznał ciesząc się z gola.

Publikacja: 30.03.2023 09:26

Za chwilę Filip Koperski dozna groźnej kontuzji

Koperski otworzył wynik spotkania eliminacji mistrzostw Europy U-19 między Polską a Izraelem zdobywając gola w 10. minucie spotkania.

Młody piłkarz Lechii Gdańsk dał Polakom prowadzenie zdobywając gola strzałem głową po rzucie rożnym.

Chwilę później, ciesząc się z gola, Koperski po podskoczeniu upadł na murawę tak niefortunnie, że nie mógł kontynuować gry i po kilku minutach został zmieniony.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Remis ten przyczynił się do tego, że Polska wygrała turniej eliminacyjny (w grupie miała jeszcze Serbię i Łotwę) i awansowała na mistrzostwa wyprzedając Izrael lepszą różnicą bramek.

Koperski, w związku z urazem, będzie musiał pauzować kilka miesięcy.

W lipcu 2021 roku w podobnej sytuacji groźnej kontuzji doznał piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski, Bartosz Kapustka. Po zdobyciu gola w meczu z Florą Tallin Kapustka wyskoczył w powietrze po czym upadł na tyle niefortunnie, że doznał kontuzji kolana. Z powodu urazu Kapustka pauzował 9 miesięcy.

Pozostało 81% artykułu
2 / 3
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców