Liga Mistrzów. Milik strzela, Juventus przegrywa

Gol Arkadiusza Milika w meczu z Benficą (1:2). Dwa pudła Piotra Zielińskiego z rzutu karnego w wygranym 3:0 spotkaniu z Rangers.

Publikacja: 14.09.2022 23:42

Milik mecz z Benficą zaczął tak zmotywowany, jakby chciał pokazać, że zabranie mu bramki w ostatni weekend po interwencji VAR i druga żółta kartka za zdjęcie koszulki były decyzjami niesprawiedliwymi i krzywdzącymi.

Polak już po czterech minutach dał Juve prowadzenie, wyskakując najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego i posyłając piłkę głową do bramki. To miał być piękny wieczór dla kibiców z Turynu, ale Benfica udowodniła, że nieprzypadkowo wygrała w tym sezonie wszystkie mecze. Zwycięstwo nad Juventusem było już 12.

Massimiliano Allegri zaskoczył, zdejmując Milika po 70 minutach gry. Zdziwienia nie kryli kibice, którzy decyzję trenera przyjęli gwizdami. Porażka 1:2 stawia w trudnej sytuacji Juve, pozostające po dwóch kolejkach bez punktów.

Zupełnie inne nastroje panują w Neapolu, bo drużyna wygrała drugie spotkanie - 3:0 z Rangers - i przewodzi swojej grupie. Wieczoru w Glasgow nie będzie dobrze wspominał Piotr Zieliński, który zmarnował rzut karny, pomylił się także, gdy sędzia zarządził powtórkę. Do trzeciej jedenastki, kilkanaście minut później, już nie podszedł - wykorzystał ją Matteo Politano.

Erling Haaland długo wykazywał się gościnnością w stosunku do byłych kolegów z Borussii Dortmund, ale kilka minut przed końcem dał Manchesterowi City zwycięstwo 2:1 - fantastycznym, akrobatycznym strzałem po równie fantastycznej asyście Joao Cancelo.

2. KOLEJKA

Grupa A

Rangers - Napoli 0:3

(M. Politano 68-z karnego, G. Raspadori 85, T. NDombele 90+1)

Grupa E

Milan - Dinamo Zagrzeb 3:1

(O. Giroud 45-z karnego, A. Saelemaekers 47, T. Pobega 77 - M. Orsić 56)

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1

(J. Stones 80, E. Haaland 84 - J. Bellingham 56)

FC Kopenhaga - Sevilla 0:0

Grupa H

Juventus Turyn - Benfica Lizbona 1:2

(A. Milik 4 - J. Mario 43-z karnego, D. Neres 55)

Maccabi Hajfa - Paris Saint-Germain 1:3

(T. Chery 24 - L. Messi 37, K. Mbappe 69, Neymar 88)

2 / 3
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców