Drugi mecz Lewandowskiego w barwach Barcelony. Znów bez gola

Robert Lewandowski rozegrał 62. minuty w meczu towarzyskim, w którym FC Barcelona zmierzyła się w Dallas z Juventusem Turyn. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 a obie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Ousmane Dembele.

Publikacja: 27.07.2022 06:56

Robert Lewandowski

Bramki Juventusu Turyn bronił Wojciech Szczęsny, który zszedł z boiska po pierwszej połowie - relacjonuje Onet.

Dla Lewandowskiego, który po zakończeniu ubiegłego sezonu zamienił Bayern Monachium na Barcelonę (klub z Hiszpanii zapłacił za polskiego napastnika ok. 45 mln euro) był to drugi występ w barwach "Dumy Katalonii" - debiut zaliczył kilka dni temu w meczu towarzyskim z Realem Madryt. Podobnie jak w meczu z Realem, również w meczu z Juventusem kapitan reprezentacji Polski nie doczekał się premierowego gola w barwach wielokrotnego mistrza Hiszpanii.

W meczu z Juventusem Lewandowski mógł dwukrotnie pokonać bramkarza rywali, ale nie wykorzystał swoich sytuacji. Bohaterem meczu został Dembele, który dwa razy pokonał Szczęsnego po efektownych rajdach.

Pierwszą z tych akcji zainicjował w środku pola Lewandowski, który w środku pola zagrał do Erica Garcii, a ten celnym podaniem obsłużył Dembele.

Dla Juventusu oba gole zdobył Moise Kean.

Kolejny mecz w czasie tournee w USA Barcelona rozegra w nocy z soboty na niedzielę. Rywalem "Dumy Katalonii" będzie grający w MLS zespół New York Red Bulls.