Pod koniec grudnia z pracy z kadrą zrezygnował Paulo Sousa, który następnie objął brazylijskie Flamengo. Portugalczyk, który zastąpił w Polsce Jerzego Brzęczka, opuścił reprezentację po niespełna roku. Przed marcowymi barażami o mundial reprezentacja szuka nowego selekcjonera. W czwartek prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z byłym trenerem kadry narodowej Adamem Nawałką.

Rozmowy Kuleszy i Nawałki były kontynuowane w piątek, według Interii - dotyczyły szczegółów pracy z kadrą, a nie ogólnego zarysu prowadzenia reprezentacji. "Omawiane były sprawy logistyczne, stan przygotowań kadry do najbliższych spotkań, skład sztabu szkoleniowego reprezentacji, długość kontraktu nowego selekcjonera" - czytamy w portalu. Według dziennikarza Interii, "Nawałkę można już właściwie ogłosić nowym selekcjonerem reprezentacji".

Czytaj więcej

Włoski dziennik: Cannavaro nie poprowadzi reprezentacji Polski

Adam Nawałka był trenerem kadry od jesieni 2013 r. do lata 2018 r. Pod wodzą tego selekcjonera reprezentacja dotarła do ćwierćfinału Euro 2016. Nawałka rozstał się z kadrą po nieudanych mistrzostwach świata w 2018 r. Następnie Adam Nawałka został trenerem Lecha Poznań, kontrakt z nim rozwiązano po czterech miesiącach. Wcześniej Nawałka prowadził m.in. Wisłę Kraków i Górnika Zabrze. Jako piłkarz grał w reprezentacji, występował na mistrzostwach świata w 1978 r.