Rekord wygrał rundę zasadniczą ekstraklasy, notując w niej tylko jedną porażkę (z Constractem), bez problemu przeszedł też dwie pierwsze fazy play-off. Constract miał bardziej wyboistą drogę do finału. W półfinale musiał się bowiem zmierzyć z ustępującym mistrzem Polski Piastem Gliwice, prowadzonym przez legendę europejskiego futsalu, Portugalczyka Orlando Duarte.

Lubawianie odprawili Piast, choć nie bez problemów, w finałowej rywalizacji zagrali natomiast koncertowo. Najpierw pokonali faworyzowany Rekord w środę w hali w Bielsku-Białej. W niedzielę, już w Lubawie rozbili rywali aż 7:2 (była to najwyższa porażka bielszczan od siedmiu lat), w by poniedziałek dokończyć dzieła, mimo dwóch czerwonych kartek wygrywając 4:2.

Czytaj więcej

Robert Lewandowski przymierza już koronę, wyjątkowy wieczór na Camp Nou

Rekord, zdobywca Pucharu Polski w futsalu, przegrał w całym sezonie tylko cztery mecze - wszystkie z Constractem. MVP finałów wybrany został Tomasz Kriezel, podpora defensywy reprezentacji Polski i jej kapitan. Constract Lubawa został mistrzem po raz pierwszy w historii. Rekordzistą pod względem tytułów jest... Rekord, który ma ich już sześć, a od dziesięciu lat nie schodzi z podium Futsal Ekstraklasy.

Brązowe medale trafiły do zawodników Piasta, który w rywalizacji o trzecie miejsce dwukrotnie pokonał zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno.