Złoto i rekord świata polskiej sztafety na Halowych MŚ

Polska sztafeta 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Świata w brytyjskim Birmingham, wynikiem 3.01,77 bijąc rekord globu.

Aktualizacja: 04.03.2018 18:29 Publikacja: 04.03.2018 18:12

Już samo złoto biało-czerwonych jest niespodzianką, ale pobicie dotychczasowego rekordu świata jest prawdziwą sensacją. Na drugiej pozycji sztafetę ukończyli Amerykanie, a na trzeciej Belgowie.

Wcześniej srebrny medal mistrzostw świata w biegu na dystansie 1500 metrów zdobył Marcin Lewandowski, na finiszu przegrywając z Etiopczykiem Samuelem Teferą o 0,20 sekundy, a trzeciego Marokańczyka Abdelaata Iguidera wyprzedzając o 0,04 sek.