Puchar Hiszpanii: Barcelona wymęczyła awans

Barcelona od 9. minuty przegrywała z III-ligową UD Ibiza w meczu 1/16 Pucharu Króla. Ostatecznie, dopiero dzięki golom zdobytym w ostatnich dwudziestu minutach spotkania, wygrała jednak 2:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 23.01.2020 05:01 Publikacja: 23.01.2020 04:52

Awans Barcelonie zapewnił Antoine Griezmann, który zdobył bramki w 72 i 90. minucie meczu - czytamy w Onecie.

Gola dla Ibizy zdobył w 9. minucie Pep Caballe, po efektownym rajdzie skrzydłem Pereza Mateo.

W 18. minucie III-ligowcy ponownie cieszyli się z gola, ale tym razem sędzia nie uznał bramki z powodu faulu, jakiego dopuścił się wcześniej jeden z piłkarzy gospodarzy.

Barcelona długo biła głową w mur, ale w 72. minucie wreszcie wyrównała - Frankie de Jong obsłużył znakomitym podaniem Griezmanna, a Francuz strzałem po ziemi pokonał bramkarza Ibizy.

Drugiego gola Griezmann zdobył już w doliczonym czasie gry, ratując Barcelonę przed dogrywką.

Do kolejnej rundy Pucharu Króla awansował też Real, który wygrał 3:1 na wyjeździe z Unionistas de Salamanca CF. Jednego z goli dla "Królewskich" zdobył Gareth Bale, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Realu od września - relacjonuje Onet.