Cztery bramki Lecha. Podział punktów w Lubinie

Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 4:0, a Zagłębie Lubin zremisowało z Koroną Kielce 1:1 w meczach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Aktualizacja: 09.06.2020 23:03 Publikacja: 09.06.2020 22:46

W Poznaniu gospodarze nie mogli korzystać z poleceń trenera Dariusza Żurawia. Szkoleniowiec "Kolejorza" został odesłany na trybuny w meczu z Zagłębiem Lubin, a Komisji Ligi zawiesiła go na jedno spotkanie.

Pierwsza bramka dla Lecha padła w 22. minucie. Bramkarza gości pokonał Jakub Moder. Niespełna 10 minut później prowadzenie podwyższył Christian Gytkjaer. Duńczyk z 17. bramkami umocnił się na pozycji lidera tabli strzelców.

Po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Dani Ramirez i Jakub Kamiński.

Dzięki temu zwycięstwu Lech awansował na trzecie miejsce w tabeli. Pogoń jest piąta.

W drugim wieczornym spotkaniu Zagłębie Lubin zremisowało z Koroną Kielce 1:1. Goście na przerwę schodzili prowadząc po bramce Marcina Cebuli. W drugiej połowie bramkę na wagę remisu zdobył Damjan Bohar.

Zagłębie jest w tabeli 9., a Korona Kielce 14.

W środę dokończenie 29. kolejki. Zagrają Wisła Kraków - Raków Częstochowa, Wisła Płock - Śląsk Wrocław, Legia Warszawa - Arka Gdynia i ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok.

2 / 3
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów