"Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z wykryciem wady, po niezwłocznym uzyskaniu rekomendacji konstruktora przedmiotowej konstrukcji, firmy SBP z siedzibą w Stuttgarcie, jak i jej wykonawcy, włoskiej firmy Cimolai, a także po rekomendacji ekspertów i w trosce o bezpieczeństwo, operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania" - poinformowano na stronie PGE Narodowego.

W związku z rekomendacjami ekspertów, operator postanowił wstrzymać działalność stadionu i wyłączył możliwość przebywania na nim. 

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Mieszanka rutyniarzy z aspirantami na mundial

Całkowicie wyłączona została jakakolwiek aktywność na stadionie. Dotyczy to zarówno wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak i konferencji, kongresów, aktywności w powierzchniach biurowych i wycieczek po arenie. Rekomendacja konstruktorów i ekspertów uniemożliwia również rozegranie na stadionie meczu towarzyskiego Polska-Chile, zaplanowanego na 16 listopada.

Dziennikarz Interii Sebastian Staszewski informuje, że reprezentacja Polski swój ostatni mecz przed wylotem na mistrzostwa świata w Katarze rozegra na stadionie Legii Warszawa.