Bednarek znów najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League

Jan Bednarek zdobył we wtorek gola w wygranym przez Southampton 4:1 meczu Premier League, w którym rywalem "Świętych" było Brentford.

Publikacja: 12.01.2022 07:17

Jan Bednarek

W meczu z Brentford Bednarek otworzył wynik spotkania. Dla obrońcy reprezentacji Polski to trzeci gol w tym sezonie Premier League i szósty gol w ogóle zdobyty w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Bednarek jest obecnie samodzielnym liderem klasyfikacji "polskich" strzelców w Premier League - czytamy w Onecie. O jedno trafienie mniej od obrońcy Southampton ma na swoim koncie pomocnik Leeds United, Mateusz Klich. Bednarek został samodzielnym liderem tej klasyfikacji po raz kolejny.

Bednarek gola zdobył w 5. minucie, uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Polak trafił do siatki po raz trzeci w ostatnich pięciu meczach.

Z kolei w 23. minucie Polak miał udział przy golu straconym przez Southampton - Bednarek nie zdołał przeciąć dośrodkowania Bryana Mbeumo, które na gola zamienił Vitaly Janelt.

Goście nie cieszyli się jednak długo z remisu - w 37. minucie, po strzale Ibrahima Diallo, piłka trafiła w słupek, odbiła się od pleców Alvaro Fernandeza i wpadła do bramki.

6 goli

Tyle trafień zaliczył jak dotąd w Premier League Jan Bednarek

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik meczu podwyższył Albańczyk Armando Broi, który popisał się efektowną, indywidualną akcją. Ostatniego gola dla "Świętych" zdobył Che Adams.

2 / 3
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów