Serie A: Napoli wygrywa mecz na szczycie. Asysta Zielińskiego

Piotr Zieliński asystował przy golu, dzięki któremu Napoli wygrało na wyjeździe z Milanem 1:0 w 18. kolejce Serie A.

Publikacja: 20.12.2021 06:35

Piotr Zieliński w meczu z Milanem

Napoli wygrało mecz na szczycie Serie A po tym, jak przegrało dwa mecze u siebie, a w ostatnich trzech meczach zdobyło zaledwie punkt. Zieliński w meczu z ekipą z Mediolanu był kapitanem drużyny z Neapolu - zauważa Onet.

Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Napoli, już w 5. minucie, Elif Elmas. Piłkarz z Macedonii pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową po dośrodkowaniu Zielińskiego z rzutu rożnego.

Milan mógł wyrównać w 17. minucie, ale Zlatan Ibrahimović oddał minimalnie niecelny strzał głową. Po kilkunastu minutach bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Alessandro Florenzi, ale i on nie trafił w bramkę gości.

W 49. minucie pojedynek z Ibrahimoviciem wygrał David Ospina, który zdołał sparować piłkę na rzut rożny po uderzeniu Szweda.

39 pkt.

Tyle "oczek" zdobyło w 18. kolejkach Serie A Napoli

Piotr Zieliński opuścił murawę w 77. minucie. W samej końcówce Milan zdołał doprowadzić do wyrównania - do bramki Ospiny trafił Franck Kessie. Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej Oliviera Giroud i anulował gola.

Napoli zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Serie A z 39 punktami (tyle samo "oczek" ma trzeci w tabeli Milan). W tabeli prowadzi Inter, który zdobył jak dotąd 43 punkty.