Puchacz z asystą w debiucie w barwach Union Berlin

Tymoteusz Puchacz zaliczył asystę w debiucie w barwach Union Berlin, a jego klub wygrał w meczu IV rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy 4:0 z fińskim KuPS Kuopio.

Publikacja: 20.08.2021 07:15

Po wygranej 4:0 na wyjeździe Union Berlin praktycznie zapewnił sobie udział w fazie grupowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Rewanż, który zostanie rozegrany za tydzień w Berlinie, wydaje się być formalnością.

Puchacz przeszedł do Unionu Berlin latem za 2,5 mln euro z Lecha Poznań. Przed sezonem zagrał w trzech sparingach - mecz z Finami był jego debiutem w oficjalnym spotkaniu.

W dwóch pierwszych spotkaniach sezonu rozegranych przez Union Berlin Puchacz nie pojawił się na boisku. Wciąż czeka zatem na debiut w Bundeslidze (w pierwszej kolejce Union Berlin zremisował bez Polaka w składzie z Bayerem Leverkusen 1:1).

W meczu z KuPS Puchacz pojawił się na murawie od pierwszej minuty - i już w 6. minucie zapisał na koncie asystę. Po jego podaniu gola strzelił Taiwo Awoniyi, który otworzył wynik spotkania - czytamy w Onecie. Puchacz w tej akcji popisał się efektownym rajdem.

Polak spędził na murawie 72. minuty.

Poza kadrą Unionu na ten mecz znalazł się natomiast inny Polak, który latem wzmocnił kadrę klubu z Berlina, Paweł Wszołek (zawodnik przeszedł do Unionu za darmo, po wygaśnięciu kontraktu, z drużyny warszawskiej Legii).

2 / 3
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł