Usain Bolt zadebiutował jako piłkarz

Nazywany najszybszym człowiekiem świata, wielokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w biegach na 100 i 200 metrów, Usain Bolt, zadebiutował jako piłkarz w meczu towarzyskim klubu australijskiej ekstraklasy (A-League), Central Coast Mariners.

Aktualizacja: 31.08.2018 15:06 Publikacja: 31.08.2018 14:07

Central Coast Mariners w sparingu z Central Coast Select XI wygrali 6:1. Bolt pojawił się na murawie w 72 minucie, przy stanie 6:0 i wystąpił na lewej stronie ataku.

Sprinter z Jamajki mógł w ciągu spędzonych na murawie kilkunastu minut wpisać się nawet na listę strzelców, ale jego groźny strzał odbił bramkarz rywali.

Bolt zagrał z numerem 95 na plecach. Po meczu przyznał, że nie jest jeszcze w najlepszej formie fizycznej, ale zapowiedział, że do końca roku będzie w pełni gotowy do gry.

- Byłem trochę zdenerwowany, ale kiedy tylko pojawiłem się na murawie, nerwy zniknęły - powiedział Bolt w rozmowie z Fox Sports.

- Potrzebuję prawdopodobnie dwóch miesięcy, by być we właściwej formie fizycznej, ale, w ciągu czterech miesięcy, będę jednym z nich (piłkarzy Central Coast Mariners - red.) - dodał.