Liga Europy. Koniec pięknego snu Slavii Praga

Manchester United, AS Roma, Villarreal i Arsenal Londyn zagrają w półfinałach Ligi Europy. Ostatni z tych zespołów wyeliminował niespodziewanego ćwierćfinalistę - Slavię Praga.

Aktualizacja: 15.04.2021 23:33 Publikacja: 15.04.2021 22:59

Czesi w fazie pucharowej wyrzucili z rozgrywek Leicester i Rangers FC, ale kolejna przeszkoda okazała się już nie do pokonania. W pierwszym meczu na Emirates Stadium był remis, ale w rewanżu w Pradze już po półgodzinie gry Arsenal prowadził 3:0 i rozstrzygnął losy awansu do półfinału.

Większych emocji nie było też w starciu Manchesteru United z hiszpańską Granadą. Zespół Ole Gunnara Solskjaera wygrał w pierwszym meczu na wyjeździe 2:0, takim samym wynikiem zakończył się też rewanż.

Szybko z walki o awans odpadło też Dinamo Zagrzeb. Hiszpański Villareal wygrał pierwszy mecz w Chorwacji 1:0, a w rewanżu prowadził 2:0 już po pierwszej połowie. W końcówce goście zaliczyli honorowe trafienie, ale losów dwumeczu nie zdołali odwrócić.

Najbardziej emocjonujące okazało się starcie Romy z Ajaksem Amsterdam. Choć Włosi wygrali pierwszy pojedynek 2:1, to w rewanżu w Rzymie Brian Brobbey w 49. minucie wyrównał stan rywalizacji. Na dodatek 4 minuty później Ajax miał znakomitą okazję na przechylenie szali na swoją korzyść, jednak bramkarz Pau López obronił rzut karny, egzekwowany przez Dušana Tadicia. W 72. minucie sytuację uspokoił swoim golem Edin Džeko. Więcej bramek już nie padło, więc do półfinału awansowała Roma.

Finał Ligi Europy odbędzie się 26 maja w Gdańsku. O tym, kto do niego awansuje, zdecydują mecze 29 kwietnia i 6 maja. W półfinałach United zagrają z Romą a Villareal z Arsenalem.

Liga Europy - rewanże 1/4 finału

Manchester United - Granada 2:0 (Cavani 6, Vallejo-sam. 90+1)
pierwszy mecz 2:0, awans MU
Roma - Ajax 1:1 (Džeko 72 - Brobbey 49)
pierwszy mecz 2:1, awans Romy
Slavia Praga - Arsenal 0:4 (Pépé 18, Lacazette 21-karny, 77, Saka 24)
pierwszy mecz 1:1, awans Arsenalu
Villareal - Dinamo Zagrzeb 2:1 (Paco 36, Moreno 43 - Oršić 74)
pierwszy mecz 1:0, awans Villarealu

2 / 3
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców