Lewandowski strzela, ale Borussia ucieka Bayernowi

Robert Lewandowski strzelił swoją 199 bramkę w Bundeslidze, ale jego Bayern tylko zremisował na wyjeździe z Freiburgiem 1:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 30.03.2019 16:46 Publikacja: 30.03.2019 16:37

Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola w 22 minucie spotkania pięknym strzałem z półobrotu - czytamy w Onecie.

Był to gol wyrównujący, gdyż już w 3. minucie prowadzenie Freiburgowi dał Lucas Höler.

Mimo że Bawarczycy oddali w tym meczu łącznie 20 strzałów na bramkę rywali, nie zdołali zdobyć zwycięskiego gola.

Tymczasem Borussia Dortmund, główny rywal Bayernu do mistrzostwa, wykorzystał potknięcie Bawarczyków i wygrał z Wolfsburgiem 2:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak Borussii łatwo - oba gole Paco Alcácera padły już w doliczonym czasie gry w II połowie spotkania.

Dzięki wygranej Borussia ma obecnie dwa punkty przewagi nad Bayernem.

W innych meczach Fortuna Duesseldorf wygrała z Borussią Moenchengladbach 3:1 (Marcin Kamiński zagrał w drużynie gospodarzy 90 minut, Dawid Kownacki wszedł na murawę w 71 minucie), Nuernberg pokonał Augsburg 3:0, a Werder Brema pokonał Mainz 05 3:1.