Ekstraklasa: Niespodzianka w Legnicy. Cracovia pokonana

Miedź Legnica pokonała Cracovię Kraków 2:1 w drugim piątkowym meczu piłkarskiej ekstraklasy. To niespodzianka, bo "Pasy" to jedna z rewelacji ligi, a gospodarze cały czas drżą o pozostanie w elicie - podkreśla Onet.

Aktualizacja: 05.04.2019 22:59 Publikacja: 05.04.2019 22:44

Trener Cracovii Michał Probierz

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie. Piłkę w pole karne dokładnie zagrał Henrik Ojamaa, a mocnym strzałem popisał się Artur Pikk. Cztery minuty później było już 2:0. Po szybkiej akcji Pikka i drobnym zamieszaniu na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Juan Camara i do szatni gospodarze zeszli z dwubramkową przewagą.

Po przerwie goście ruszyli odrabiać straty. Na efekty musieli czekać niecałe 20 minut - dokładne podanie ze skrzydła Michala Siplaka wykorzystał wprowadzony z ławki Filip Piszczek i na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1.