Premier League: Klęska Southampton - 0:9 z Leicester

Southampton, od dwunastej minuty grające w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ryana Bertranda, przegrało z Leicester aż 0:9 w dziewiątej kolejce Premier League - czytamy w Onecie. To wyrównanie rekordu jeśli chodzi o najwyższe w historii Premier League zwycięstwo i najwyższe w historii ligi zwycięstwo odniesione przez zespół grający na wyjeździe (wcześniej 9:0 na swoim stadionie wygrał Manchester United w meczu z Ipswich w sezonie 1994/1995).

Aktualizacja: 26.10.2019 08:03 Publikacja: 26.10.2019 07:48

Co najmniej dwie bramki zdobyte przez "Lisy" obciążają konto obrońcy Southampton, Jana Bednarka - zauważa Onet. Najpierw w 85. minucie sfaulował Jamiego Vardy'ego przed polem karnym, a wolnego na bramkę zamienił James Maddison, a w doliczonym czasie gry Polak faulował Vardy'ego w obrębie pola karnego - w efekcie Vardy, skutecznie egzekwując rzut karny, skompletował hattrick w tym spotkaniu.

Oprócz Vardy'ego i Maddisona do siatki trafiali jeszcze Ben Chilwell, Youri Tielemans i Ayoze Perez (trzy). Southampton już do przerwy przegrywało aż 0:5.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?