Zdenerwowany, ale zwycięski Hubert Hurkacz. Szósta wygrana z rzędu

Hubert Hurkacz dalej wygrywa na kortach ziemnych. W drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo pokonał 7:5, 7:6 (4) Roberto Bautistę Aguta. Niewielkie problemy przeżył w drugim secie. Dostał nawet ostrzeżenie.

Publikacja: 10.04.2024 16:10

Hubert Hurkacz

Na trzecim pod względem prestiżu Monte-Carlo Country Club korcie numer 2 polski tenisista mógł czuć się jak u siebie. Z jednej strony zna ten teren doskonale, czasami tu trenuje, bo od kilku lat jest rezydentem w Monaco. Z drugiej strony publiczność – słychać było, że raczej polska — wyraźnie mu sprzyjała i po ważnych punktach dostawał mocne wsparcie, a po widowiskowych akcjach głośne oklaski.

Nie był to jednak mecz, w którym doping miał duże znaczenie dla wyniku. Hurkacz był wyraźnie lepszy i dominował nad powoli schodzącym ze sceny 35-letnim Bautistą Agutem. Kontynuuje więc swoją serię zwycięstw na mączce. W ubiegłym tygodniu odniósł cztery zwycięstwa w portugalskim Estoril, gdzie wygrał pierwszy w karierze turniej na cegle, a w Monte Carlo — już dwa. Na Lazurowym Wybrzeżu w pierwszej rundzie w trzech setach pokonał leworęcznego Brytyjczyka Jacka Drapera.

Echa zwycięstwa Igi Świątek w Rzymie. „Czerwony dywan do Roland Garros”