Polska-Belgia. Nerwowa końcówka meczu o ćwierćfinał ME siatkarzy

W meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy reprezentacja Polski pokonała zespół Belgii 3:1.

Publikacja: 10.09.2023 23:46

Aleksander Śliwka, Norbert Huber i Łukasz Kaczmarek blokują atak Sama Deroo w meczu Polska-Belgia

Podopieczni Nikoli Grbicia rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść w czwartym secie i w kolejnej fazie turnieju zmierzą się z ekipą Serbii.

Polacy dobrze rozpoczęli niedzielny mecz, szybko uciekając Belgom. Polscy siatkarze prowadzili 10:5 i kontrolowali przebieg spotkania. Biało-czerwoni byli skuteczni w bloku i w ataku, a rywale nie mieli pomysłu, jak przerwać dobrą passę Polaków. W efekcie podopieczni Grbicia wygrali pierwszego seta 25:16.

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów