Poland Business Run 2023. 36 455 pracowników firm pobiegło dla potrzebujących

36 445 biegaczy, ponad 1500 zaangażowanych firm i pomoc dla co najmniej 100 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu i po mastektomii.

Publikacja: 04.09.2023 14:00

Poland Business Run 2023. 36 455 pracowników firm pobiegło dla potrzebujących

Foto: materiały prasowe

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

Tak w liczbach przedstawia się bieg charytatywny Poland Business Run 2023, który odbył się 3 września. To już 12. edycja zawodów, na dodatek rekordowa pod względem liczby uczestników.

Poland Business Run 2023 tak jak w ubiegłym roku odbył się w Krakowie oraz w formule wirtualnej. Każdy biegacz 5-osobowej sztafety pokonał dystans biegu w słusznej sprawie – by pomóc osobom z niepełnosprawnościami i po mastektomii.

Kolejny rekord

Fundacja Poland Business Run, główny organizator zawodów, świętuje kolejny sukces. W tym roku do charytatywnej sztafety zapisało się prawie 36 500 przedstawicieli firm i korporacji. To o ponad 4000 więcej niż rok temu.

– Co roku dołączają do nas kolejne firmy gotowe biegać i pomagać. Z każdą kolejną edycją nas Państwo zaskakujecie, za co bardzo dziękujemy. A przez to, że coraz więcej osób dołącza do naszej inicjatywy, my możemy realnie pomagać w stawianiu pierwszych kroków o protezie, zapewniać wygodne i indywidualnie dopasowane wózki, sfinansować sprzęt dla sportowców z niepełnosprawnością oraz zapewniać rehabilitację po amputacji i mastektomii, która jest na wagę złota – powiedziała podczas zawodów Agnieszka Pleti, prezes Fundacji

Poland Business Run. Dookoła świata

Część biegaczy Poland Business Run 2023 spotkała się w Krakowie, gdzie w ramach tradycyjnych zawodów sztafetowych przekazywali pałeczkę w strefie zmian i rywalizowali z innymi zawodnikami. Pozostali wystartowali z aplikacją i przez całą niedzielę można było ich spotkać na popularnych ścieżkach biegowych, nie tylko w Polsce, ale i innych krajach.

– 9000 osób pobiegło w zorganizowanych zawodach w Krakowie, a kolejne 2500 osób również w stolicy Małopolski, ale po własnej trasie z aplikacją. Wirtualnie wystartowało też 5000 biegaczy w Warszawie, 5000 w Katowicach i na Śląsku, w Poznaniu 2500, w Łodzi prawie 2000 osób. Bardzo dużo firm zgłosiło się też we Wrocławiu, Trójmieście czy Lublinie. Pozostałe sztafety wystartowały w mniejszych polskich miejscowościach oraz w innych krajach, nawet tak odległych jak Kanada, USA, Singapur, Chiny czy Malezja – komentuje Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Wyniki zawodów wirtualnych są jeszcze weryfikowane, ale znamy już najszybsze drużyny zawodów w Krakowie. I miejsce zajęła Manufaktura Mieszkań Poznań, II miejsce – #AdamCzerwińskiTeam, III miejsce – STATE STREET 1. Najszybsza kobieca sztafeta to Aniołki Czerwińskiego.

W stolicy Małopolski po starcie biegacze integrowali się podczas pikniku w Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali obszerną ofertę atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, konkursy z nagrodami, fotobudki i food trucki. Odbyły się też biegi dla dzieci na krótkich dystansach.

Biegasz – pomagasz

Już wiadomo, że środki zebrane z opłat startowych pozwoliły na pomoc dla 94 osób po amputacjach i z innymi problemami w obrębie narządów ruchu oraz po mastektomii, a kolejne wnioski beneficjentów są rozpatrywane. Do tej pory dofinansowanych zostało 19 protez kończyn, 16 wózków lub innych sprzętów oraz 71 turnusów rehabilitacyjnych po amputacji i mastektomii.

Wśród beneficjentów Poland Business Run jest 49-letnia Izabela z Legnicy, która przeszła amputację lewej nogi. By mogła wrócić do pracy, spędzać czas z wnukami i zajmować się ukochanym ogrodem, otrzyma rehabilitację z nauką chodu o protezie. Kolejnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run, dla którego wystartowała sztafeta, jest 9-letni Edgar z Małopolski, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości. Dzięki nowej ortezie i rehabilitacji będzie mógł walczyć o zdrowie i sprawność. 69-letni Marek to lekarz z Sieradza, który przeszedł amputację prawej nogi na skutek sepsy. Dofinansowanie do protezy i turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu pozwoli mu wrócić do samodzielności.

Pomagaj Bardziej

Osoby, które nie brały udziału w zawodach, również mogą pomóc potrzebującym. W ramach akcji Pomagaj Bardziej można przekazać dowolną kwotę za pomocą opcji "Przelew na telefon" w aplikacji bankowej na numer Fundacji Poland Business Run: 519 815 815. Firmy mogą również wpłacać darowizny poprzez przelew tradycyjny na stronie Fundacji. Liczy się każda złotówka, bo zebrane środki pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób.

Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea. Kolejna edycja Poland Business Run, który był wielkim świętem biegania i pomagania, we wrześniu 2024.

Więcej informacji na www.PBR.pl.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

Tak w liczbach przedstawia się bieg charytatywny Poland Business Run 2023, który odbył się 3 września. To już 12. edycja zawodów, na dodatek rekordowa pod względem liczby uczestników.

Pozostało 95% artykułu
Inne sporty
Pierwszy w historii lot szybowca nad Karakorum. Triumf Sebastiana Kawy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
SPORT
Dzieci, prezesi banków i politycy. Dziś w szachy gra już miliard ludzi
Kolarstwo
Michał Kwiatkowski. Samotność polskiego kolarza
Kolarstwo
Tadej Pogacar i Jonas Vingegaard znaleźli sposób. Czy dominują dzięki tlenkowi węgla?
Inne sporty
Igrzyska w Paryżu. Adela Piskorska na drodze usłanej złotem