Nowe możliwości, by pomagać bardziej w ramach Poland Business Run!

Fundacja Poland Business Run od 12 lat organizuje największą charytatywną sztafetę biznesową, aby pomagać osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii.

Publikacja: 04.07.2023 12:00

Nowe możliwości, by pomagać bardziej w ramach Poland Business Run!

Foto: materiały prasowe

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

W tym roku można zaangażować się w inicjatywę nie tylko poprzez udział w biegu. Dzięki współpracy z BLIKIEM każdy może przekazać na numer telefonu 519 815 815 dowolną kwotę na rzecz podopiecznych Fundacji.

Poland Business Run to cykliczne wydarzenie łączące firmy, organizacje i prywatne osoby w jednym celu – pomocy charytatywnej. W tym roku 3 września ponad 35 000 biegaczy na całym świecie pobiegnie po protezy, wózki i rehabilitację dla beneficjentów biegu. Tylko w ubiegłym roku udało się w ten sposób pomóc 137 osobom, a kwota dofinansowań sięgnęła miliona złotych.

– Cieszymy się, że dzięki BLIKOWI możemy zaprosić do wsparcia naszej idei kolejne osoby i budować wielowymiarową sztafetę pomocy, nie tylko w dosłownym, biegowym znaczeniu. Wierzymy, że dzięki tak prostemu rozwiązaniu będziemy mogli razem pomóc jeszcze bardziej, zgodnie z nazwą akcji. A potrzeby są ogromne, ponieważ co roku w Polsce przybywa osób po amputacji – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Według danych NFZ w 2021 r. w Polsce wykonano prawie 11,5 tys. zabiegów odjęcia kończyny. Co istotne, amputacje w wyniku urazów i wypadków to tylko 1 na 10 przypadków. Większość pacjentów traci kończynę z powodu chorób przewlekłych, np. miażdżycy czy cukrzycy. Rośnie również liczba innych amputacji – zabiegów mastektomii.

Rak piersi jest aktualnie najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Według danych w 2020 r. liczba zachorowań przekroczyła 24 000 przypadków. To wzrost o 10 000 w ciągu 20 lat. Pacjentki, które wygrały z rakiem, mierzą się m.in. z bólem czy obrzękami ręki i potrzebują rehabilitacji. Fundacja Poland Business Run pomaga właśnie w takich przypadkach, dofinansowując protezy, wózki, rehabilitację czy pomoc psychologiczną. Łącznie od pierwszej edycji biegu udało się wesprzeć prawie 900 osób.

– Chętnie wspieramy charytatywne inicjatywy, dostarczając nowoczesnych rozwiązań bezgotówkowych, tak aby umożliwiać pomaganie na jeszcze większa skalę. BLIK to narzędzie, dzięki któremu zgodnie z naszym hasłem możemy Żyć Bardziej, ale również Pomagać Bardziej! Dodatkowo zaangażowaliśmy się w Poland Business Run również biegowo – jesteśmy partnerem głównym i wystawiamy swoje firmowe sztafety! – podkreśla Krzysztof Ziewiec, dyrektor departamentu marketingu i PR Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Dla kogo zbieramy w tym roku?

Pieniądze zebrane z opłat startowych oraz z akcji Pomagaj Bardziej pomogą m.in Robertowi, który uległ ciężkiemu wypadkowi w czasie pracy w kopalni – stracił nogę na wysokości uda. Dziś walczy o powrót do pełnej sprawności. Wsparcie w postaci rehabilitacji po amputacji piersi z powodu nowotworu otrzyma Jolanta. Nowy wózek trafi do 17-letniego Mykoli, który uciekł przed wojną w Ukrainie, a w Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenować paraboks i koszykówkę na wózkach. Co istotne, nadal można składać wnioski o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Pomagaj Bardziej!

Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w inicjatywę na rzecz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii, mogą jeszcze dołączyć do biegu Poland Business Run 2023 w formule wirtualnej (już tylko w ramach pakietu Virtual Eco) lub wysłać BLIKA z dowolną kwotą na numer telefonu 519 815 815. Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.pbr.pl.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

W tym roku można zaangażować się w inicjatywę nie tylko poprzez udział w biegu. Dzięki współpracy z BLIKIEM każdy może przekazać na numer telefonu 519 815 815 dowolną kwotę na rzecz podopiecznych Fundacji.

Pozostało 93% artykułu
Inne sporty
Alicja Tchórz podejrzana o doping. Zawodniczka wydała oświadczenie. "Wrócę silniejsza"
Kolarstwo
Kości zostały rzucone. Tadej Pogacar podbił Włochy. A teraz Francja
Inne sporty
Puchar Świata. Polacy zdobyli czternaście medali
Inne sporty
Startuje Puchar Świata. Poznań znów stolicą kajakarstwa
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Inne sporty
Tadej Pogacar dziękuje Rafałowi Majce. Słoweniec coraz bliżej zwycięstwa w Giro d'Italia
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży