Iga Świątek wygrywa tenisowe El Clasico. Wielki triumf Polki w Madrycie

Iga Świątek lepsza niż Aryna Sabalenka. Po trzech godzinach i 11 minutach wspaniałego finału WTA 1000 Mutua Madrid Open 22-letnia Polka wygrała 7:5, 4:6, 7:6 (9). To jej 20. turniejowe zwycięstwo w zawodowej karierze.

Publikacja: 04.05.2024 22:35

Iga Świątek

Iga Świątek

Dawno żadne spotkanie polskiej tenisistki nie trzymało tak długo w napięciu. W trzecim secie Świątek przegrywała 1:3, w jego końcówce broniła dwa meczbole, w tie-breaku – jednego. Można potraktować ten pojedynek nie tylko jako mecz sezonu, ale też jeden z najważniejszych liderki rankingu w karierze.

Do tej pory turniej w Madrycie dla polskiej tenisistki był brakującym ogniwem, jedynym z tych najbardziej znaczących rozgrywanych na nawierzchni ziemnej, którego nie wygrała. Od pierwszych dni w Caja Magica widać było, jak 22-letniej zawodniczce z Raszyna zależało, by uzupełnić półkę z pucharami o madryckie trofeum.

Pozostało 88% artykułu

W Rzymie jak w Madrycie. Będzie kolejny finał Iga Świątek - Aryna Sabalenka
Imponująca Iga Świątek. Zagra w czwartym finale w tym roku
Hubert Hurkacz pokonany w Rzymie. Stracił swój największy atut
Tenisowy turniej w Rzymie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zwyciężają razem
Polska zagra z Hiszpanią. Znamy drabinkę i terminarz Billie Jean King Cup Finals