Iga Świątek sprintem i bez litości. Imponujące zwycięstwo w US Open

Iga Świątek wygrała w trzeciej rundzie US Open z Kają Juvan 6:0, 6:1. Mecz trwał 49 minut, Polka nie miała litości dla swojej przyjaciółki. Liderka rankingu WTA w niedzielę zagra o awans do ćwierćfinału.

Aktualizacja: 02.09.2023 12:32 Publikacja: 01.09.2023 20:27

Iga Świątek gładko pokonała  Kaję Juvan

Iga Świątek gładko pokonała Kaję Juvan

To było chyba jedno z tych spotkań, które tenisistka przegrywa już przed meczem. Juvan wyglądała, jakby wyszła na kort przekonana o nieuchronności niepowodzenia. Świątek grała tymczasem pewnie, skutecznie, wręcz bezwzględnie. Polka w pierwszym secie popełniła tylko jeden niewymuszony błąd i zamknęła go w sześciu gemach.

Tempo spotkania było sprinterskie, jakby nasze tenisistka spieszyła się do poważniejszych wyzwań. Minęło 35 minut, a  Świątek w drugiej partii prowadziła już 3:0 i wiedzieliśmy, że mecz chyli się ku końcowi. To był moment Juvan - wygrała gema przy swoim serwisie, szeroko się uśmiechnęła, dostała głośne brawa. Publiczność na Louis Armstrong Stadium doceniła, że Słowenka nie rzuciła ręcznika i mimo widocznej różnicy umiejętności próbowała jeszcze podjąć walkę.