Iga Świątek jest w półfinale turnieju w Stuttgarcie

Mecz Igi z Karoliną Pliskovą zaczął się źle, skończył z przytupem. Polka wygrała z Czeszką 4:6, 6:1, 6:2 i w półfinale zagra z Ons Jabeur.

Publikacja: 21.04.2023 23:13

Iga Świątek (na zdjęciu) przegrała pierwszego seta 4:6, ale pokonała rywalkę w dwóch kolejnych. Identycznie potoczyły się dwa inne ćwierćfinały.

Pamięć o zwycięstwie Igi 6:0, 6:0 w Rzymie w 2021 roku uleciała szybko. Na korcie centralnym Porsche Arena Pliskova zaczęła mecz dużo lepiej od Polki. Prowadziła 4:0 już po 17 minutach i dopiero wtedy można było dostrzec, że Świątek wraca do normalnego rytmu gry, niektórzy mogą twierdzić, że dobry początek tej odmianie dała zmiana obuwia.

W drugim secie role się odwróciły, to Iga objęła prowadzenie 4:0 i nie oddała tej przewagi. W decydującym secie największe znaczenie miał zażarty czwarty gem, po którym Polka objęła prowadzenie 3:1 i mogła już względnie komfortowo dotrwać do udanego końca.