San Diego: Iga Świątek w finale

Polka pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę (nr 4) 4:6, 6:2, 6:2 i zagra w niedzielę o swój ósmy turniejowy triumf w tym sezonie.

Publikacja: 16.10.2022 08:17

Iga Świątek

Iga Świątek

W tym spotkaniu mieliśmy scenariusz w tenisie dobrze znany - zwycięstwo Peguli w pierwszym secie, potem przerwę z powodu deszczu i po niej zupełną odmianę meczu.

Świątek zaczęła pojedynek bardzo dobrze, była lepsza w wymianach z głębi kortu, szybkość jej piłki była imponująca. Pegula też nie grała źle i dlatego po niektórych akcjach bywała zniechęcona, że to niewiele daje. Wydawało się, że Polka zmierza pewnie po czwarte w tym sezonie zwycięstwo nad tą rywalką, gdy przełamała serwis Amerykanki i objęła prowadzenie 4:2.