Hurkacz pokonał Kyrgiosa

W ćwierćfinale turnieju z cyklu Masters 1000 w Montrealu Hubert Hurkacz wygrał z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:1. To duży sukces Polaka rozstawionego z nr 8, bo Kyrgios (37 ATP) był ostatnio w znakomitej formie.

Publikacja: 12.08.2022 20:41

W ubiegłym tygodniu wygrał turniej w Waszyngtonie, zwyciężył w 15 z ostatnich 16 meczów, jego jedyną porażką w tym czasie była przegrana z Novakiem Djokoviciem w finale Wimbledonu. W Montrealu wyeliminował m.in. lidera rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa.

„Być może Nick był lekko kontuzjowany, co mogło wpłynąć na jego serwis w trzecim secie. Gdy obaj serwujemy tak dobrze jak w dwóch pierwszych setach, drobne rzeczy decydują o zwycięstwie” - powiedział Hurkacz po meczu.