Hubert Hurkacz: znów szybki koniec US Open

Hubert Hurkacz nie zagra w trzeciej rundzie US Open. Polak przegrał z 37-letnim Włochem Andreasem Seppim 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (6-8)

Publikacja: 03.09.2021 00:09

Początek spotkania wyglądał tak, jak można było sobie wyobrażać: potęga serwisu Hurkacza wystarczała, by neutralizować przewagę rutyny Seppiego. Jeśli w wymianach Włoch miał pewną przewagę taktyczną, to z asami dyskusji nie ma.

Po względnie łatwo wygranym pierwszym secie doświadczony rywal Polaka wzmocnił podanie i forhend, wciągnął Huberta w grę, którą chciał grać – dłuższe wymiany, sprytne zmiany kierunków i tempa odbić. Rozproszył Hurkacza, zniszczył rytm jego uderzeń, zdobył tym sposobem drugi i trzeci set.

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

W Rzymie jak w Madrycie. Będzie kolejny finał Iga Świątek - Aryna Sabalenka
Imponująca Iga Świątek. Zagra w czwartym finale w tym roku
Hubert Hurkacz pokonany w Rzymie. Stracił swój największy atut
Tenisowy turniej w Rzymie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zwyciężają razem
Polska zagra z Hiszpanią. Znamy drabinkę i terminarz Billie Jean King Cup Finals