Euro 2016: Niemcy-Irlandia Północna 1:0

Niemcy wygrali grupę C dzięki zwycięstwu 1:0 z Irlandią Północną. Mistrzowie świata, tak jak Polacy, skończyli fazę grupową z siedmioma punktami, ale zdobyli o jedną bramkę więcej.

Aktualizacja: 21.06.2016 20:24 Publikacja: 21.06.2016 17:10

Mecz zaczął się od spokojnych, budowanych pieczołowicie ataków Niemców. W pierwszych minutach brakowało im jednak dogodnych okazji bramkowych.

W 10. minucie z rzutu wolnego w pole karne Irlandczyków piłkę wrzucił Kroos, ale bramkarz Irlandii Płn. zdołał wybić piłkę. Chwilę później po podaniu Gomeza pojedynek z McGovernem przegrał Oezil. Po rzucie rożnym dogodną okazję miał Gomez - ale znów na wysokości zadania stanął bramkarz Irlandii Północnej.